Grzegorz Turnau przywiózł Kraków do polskich filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 20:20
- W Filharmonii Narodowej wystąpię z orkiestrą i zaproszonymi gośćmi - opowiada Grzegorz Turnau. - W pierwszej części koncertu zaprezentuję utwory z "7 widoków w drodze do Krakowa", w drugiej piosenki z pozostałych płyt.
Audio
  • Grzegorz Turnau opowiada o cyklu koncertów w polskich filharmoniach i zdradza szczegóły swojego występu w Filharmonii Narodowej w Warszawie (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Grzegorz Turnau
Grzegorz TurnauFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Będzie to pierwsza okazja, żeby w Warszawie usłyszeć materiał z wydanej ponad rok temu płyty. - Zagraliśmy ten program w wielu filharmoniach, tak więc z tremą, ale jednocześnie już z pewnym doświadczeniem, przywozimy koncert do najważniejszej sali filharmonicznej w Polsce - mówi Grzegorz Turnau.

Na scenie oprócz artysty pojawią się także Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej oraz Dorota Miśkiewicz, z którą Grzegorz Turnau po raz pierwszy spotkał się... we śnie. Gość Jedynki wspomina także dzieciństwo spędzone w kinie w Inowrocławiu oraz opowiada o tym, w jaki sposób malarstwo XIX. wieku zainspirowało go do nagrania płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

ProwadziZbigniew Krajewski

Gość: Grzegorz Turnau (muzyk)

Data emisji: 20.01.2016

Godzina emisji: 14.25

kul/asz

Czytaj także

Ewa Wachowicz: płyta Republiki była moim pierwszym winylem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2015 22:09
- W tamtych czasach zdobycie płyty nie było łatwe. Żeby nie zniszczyć tego pierwszego krążka natychmiast kupiłam drugi. Do dziś obie są w mojej kolekcji - wspomina Ewa Wachowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Umer: Przybora to nieprawdopodobna wielkość literacka

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 01:27
- Jeremi niesłusznie kojarzony jest tylko z genialnymi piosenkami czy Kabaretem Starszych Panów - mówiła Magda Umer.
rozwiń zwiń