Powracają twórcy megaprzeboju "Aicha"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 16:05
- To, że "Aicha" stała się wielkim przebojem, jest zasługą wspaniałej kompozycji. Utwór dograliśmy do już istniejącej płyty Magmy - opowiada Marcin Klimczak, wokalista zespołu.
Audio
  • Marcin Klimczak o powrocie na muzyczną scenę (Muzyczna Jedynka)
Marcin Klimczak
Marcin KlimczakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Utwór z repertuaru algierskiego wokalisty Khaleda w polskiej wersji językowej podbił nasz rynek muzyczny w latach 90., a Marcin Klimczak zyskał sławę. Dziś, po blisko 20-letniej przerwie, zapowiada powrót. - Jest przygotowana trasa koncertowa, którą zaczniemy w maju. Przygotowujemy także nowy materiał, ale na koncertach nie zabraknie starych utworów. Z tego, co słyszę, jest naprawdę duże zainteresowanie. Jestem pozytywnie zaskoczony przychylnością mediów i tym, jak ludzie odbierają mój powrót - mówi Małgorzacie Kościelniak Marcin Klimczak.


- Ważne jest to, że po 20 latach "Aicha" jest grana, pamiętana i mile kojarzona - dodaje. Informacje na temat powrotu muzyka można znaleźć na jego fanpejdżu. Zapraszamy do wysłuchania audycji, a w niej nieśmiertelnego przeboju "Aicha".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Marcin Klimczak (muzyk, wokalista, kompozytor)

Data emisji: 25.01.2016

Godzina emisji: 13.18

mp/asz

Czytaj także

Mirosław Czyżykiewicz dla tych, którzy nie boją się głębokich wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 17:07
- Płyta jest bardzo kolorowa i na pewno będzie służyła tym, którzy cenią sobie piosenkę literacką i liryczną. Jest szczególna, bo najbardziej łagodna z tych, które wydałem - mówił w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Auguścik: utwór z repertuaru Ewy Demarczyk to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 19:18
- Nie mogę doczekać się konfrontacji z publicznością nowego projektu, z Andrzejem Jagodzińskim przygotowujemy polskie piosenki lat 50. i 60. XX wieku w nowych aranżacjach. Płyta będzie piękna, ale koncert ryzykowny - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń