Kombi: na jubileusz zamiast życzeń i orderów nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 20:26
Muzyka na krążku zatytułowanym "Nowy album" ma pokazać, że choć Kombi to zespół z historią mający w dorobku wiele przebojów, to nie zamierza zmieniać stylu gry.
Audio
  • Sławomir Łosowski o jubileuszu zespołu Kombi (Muzyczna Jedynka)
Sławomir Łosowski z płytą Nowy album
Sławomir Łosowski z płytą "Nowy album" Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Płyta zawiera 10 premierowych przebojów - jeden instrumentalny i dziewięć piosenek. - Ale w warstwie instrumentalnej wiele się dzieje - zachwala Sławomir Łosowski. Lider Kombi podkreśla, że znakiem rozpoznawczym zespołu jest muzyka grana na syntezatorach. Śmieje się też, że takie syntezatory, na jakich gra, w Stanach Zjednoczonych znajdują się w muzeum.

Czytaj także
losowski-slawomir-kombi 1200x660.jpg
Piosenka napisana z radości po śmierci czerwonego cara

Sławomir Łosowski uważa, że granie Kombi to muzyka dla wszystkich, to znaczy dla ludzi, którzy są wrażliwi i będą potrafili się w niej odnaleźć. - Muzyka na tej płycie jest absolutnie szczera i nie mam zamiaru nikogo kokietować - wyjaśnia. Zespół robi to, co do tej pory, tylko we innym składzie. I nie zamierza zmieniać stylu, bo - jak wyjaśnia nasz gość - byłoby to śmieszne po 40 latach działalności.

Lider Kombi mówi o powodach rozejścia się z Grzegorzem Skawińskim. Zapewnia, że nie było to spowodowane kłótnią – rozstali się w przyjaźni. Wyjaśnia, jakie dźwięki jest w stanie wydobyć z syntezatora. Wspomina też współpracę z Czesławem Niemenem. Posłuchaj całej rozmowy i dwóch utworów z nowej płyty Kombi.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Sławomir Łosowski (założyciel i lider zespołu Kombi)

Data emisji: 27.01.2016

Godzina emisji: 13.17

ag/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Łosowski: muzyka jest całym moim życiem

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 10:00
Lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, Kombi i Kombi Łosowski gra już od 45 lat. - Nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego - mówił w Jedynce Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: przypadek rządzi naszym życiem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 15:31
- Gdyby nie sukces piosenki "Chodź, pomaluj mój świat", to być może zostałbym zgorzkniałym prawnikiem - mówił w Jedynce autor tekstów piosenek.
rozwiń zwiń