Sława Przybylska: czytam poezję, szukam pięknych tekstów, śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 16:00
- Ballady Okudżawy są tak bardzo lubiane, bo to mądre teksty komentujące naszą rzeczywistość, a jednocześnie na tyle ponadczasowe, że ciągle są dobrze odbierane - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sława Przybylska.
Audio
  • Sława Przybylska o utworach Bułata Okudżawy (Muzyczna Jedynka)
Sława Przybylska
Sława PrzybylskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Artystka wydała właśnie płytę "Mój Okudżawa". Na płycie można usłyszeć między innymi takie utwory jak "Francois Villon", "Balonik" czy "Ostatni Trolejbus".

Przed nami także jubileusz 60-lecia pracy scenicznej Sławy Przybylskiej. - Nie zajmuję się administrowaniem moim życiem. Czytam poezję, szukam pięknych tekstów, śpiewam. Resztą zajmuje się mój mąż. Wraz z Elżbietą Dzikowską "wymyślili" moje 60-lecie, choć ja się czuję jakbym miała 20 lat - opowiada gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której - oprócz piosenek w wykonaniu artystki - możemy się też dowiedzieć, jak zaczęła się droga zawodowa Sławy Przybylskiej oraz jak długo chce ona śpiewać.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Sława Przybylska (piosenkarka)

Data emisji: 27.01.2016

Godzina emisji: 13.17

mp/pg

Czytaj także

Sława Przybylska: nigdy nie byłam pewna, że to co robię, jest dobre

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 09:30
- Dopiero od radia wszystko się zaczęło - przyznała w Jedynce piosenkarka opowiadając o radiowym konkursie zorganizowanym przez Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Steczkowska: w święta zapominamy o różnicach

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 17:06
- Posiadanie dużej rodziny nie jest łatwe, ale gdy spotykamy się w święta przestają mieć znaczenie różne poglądy lub to, że czasem nie potrafimy przeprosić - mówi piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski: to pierwsze takie spotkanie...

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 18:20
- Mogłem sięgnąć po standardy jazzowe, znane piosenki. Ale wybór padł na polskie ikoniczne utwory - mówi słynny polski gitarzysta o muzyce ze swojej nowej płyty pt. "Celuloid".
rozwiń zwiń