Kombii. Czterdzieści lat minęło…

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 15:14
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk świętują 40-lecie pracy twórczej. - Wydarzyło się wiele niesamowitych rzeczy, to momentami pogmatwana i kręta historia - mówi wokalista Kombii.
Audio
  • Muzycy Kombii opowiadają o symfonicznym podsumowaniu swojego jubileuszu (Muzyczna Jedynka)
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk profesjonalnym graniem zajmują się już cztery dekady
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk profesjonalnym graniem zajmują się już cztery dekadyFoto: Wojciech Kusiński

Goście Marii Szabłowskiej wspominali czasy szkoły średniej w Mławie, w której się poznali. Przypomnieli kolejne zespoły, w których grali (Kombi, Skywalker, O.N.A., Kombii). Opowiedzieli również o albumie Kombii "Symfonicznie" - to największe przeboje grupy w nowych aranżacjach autorstwa Jacka Piskorza oraz Pawła Dampca, wykonane z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.

- Te aranżacje mają zupełnie inny wymiar również dlatego, że gramy na instrumentach akustycznych. Postanowiliśmy, żeby to było wykonane naprawdę symfonicznie - podkreśla Grzegorz Skawiński. Czy przygotowanie tego albumu było dla muzyków dużym wyzwaniem? Jaką prośbę muzycy Kombii mają do słuchaczy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym goście audycji opowiedzieli również o zbliżającym się wyjątkowym wydarzeniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Grzegorz SkawińskiWaldemar Tkaczyk (zepół Kombii)

Data emisji: 9.02.2016

Godzina emisji: 13.17

mk

Komentarze1
aby dodać komentarz
zaucha2016-02-09 20:05 Zgłoś
Jurek Zaucha fan Depeche Mode pozdrawia Kombi

Czytaj także

Kombii: lepszy mały niedosyt niż duży przesyt

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 16:26
- Bardzo byśmy chcieli, żeby naszych koncertów na trasie "Lata z Radiem" było w tym roku więcej. Tak jednak wyszło, że będzie tylko jeden, mam nadzieję, że wyjątkowy – mówił Grzegorz Skawiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii: sami pewnie byśmy się o to nie pokusili

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 15:08
- A tak słuchacze będą mieli okazję posłuchać naszych największych przebojów w wersjach, jakich jeszcze nie było. Będą to wersje symfoniczno-akustyczne - mówi Grzegorz Skawiński, lider zespołu.
rozwiń zwiń