Zmowa grania. Kreszendo zaraża jazzem

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 13:07
- Gramy dość niszową muzykę, bo smooth jazz nie jest gatunkiem bardzo popularnym, ale udaje nam się - mówi Adam Niedzielin, muzyk z zespołu Kreszendo.
Audio
  • Rozmowa z Adamem Niedzielinem o grupie Kresztendo (Muzyczna Jedynka)
Nieodparta chęć tworzenia potrafi pchać zespół w kierunku, którego sam nie jest w stanie do końca przewidzieć. - piszą członkowie Kreszenda o swojej najnowszej płycie
"Nieodparta chęć tworzenia potrafi pchać zespół w kierunku, którego sam nie jest w stanie do końca przewidzieć." - piszą członkowie Kreszenda o swojej najnowszej płycieFoto: mat. promocyjne/oficjalna strona zespołu

Kreszendo to projekt muzyczny przyjaciół, których łączy długa znajomość i wspólne granie. Do zespołu należą: Marek Olma, Adam Niedzielin, Grzegorz Piętak, Jacek Królik i Leszek Szczerba. - Kiedyś przyszedł taki moment, w którym postanowiliśmy wspólnie coś stworzyć. Pierwsza płyta z 2003 roku nosiła tytuł "Stało się" i tak to trwa - opowiada Adam Niedzielin.

W programie mówiliśmy o tym, jak pomimo napiętych grafików, muzykom udaje się spotkać, by razem tworzyć, jaki jest pomysł na ubarwienie płyt Kreszendo, dlaczego ostatnia okładka jest czarna w kropki bordo oraz z kim dotychczas współpracował zespół.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Adam Niedzielin (kompozytor, muzyk)

Data emisji: 15.02.2016

Godzina emisji: 13.19

sm/asz

Czytaj także

Jazzowa jesień w Bielsku Białej pełna gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 13:21
Już niedługo kolejna, XIII Jazzowa Jesień w Bielsku Białej. Miłośników tego rodzaju muzyki czeka prawdziwa duchowa uczta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Auguścik: utwór z repertuaru Ewy Demarczyk to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 19:18
- Nie mogę doczekać się konfrontacji z publicznością nowego projektu, z Andrzejem Jagodzińskim przygotowujemy polskie piosenki lat 50. i 60. XX wieku w nowych aranżacjach. Płyta będzie piękna, ale koncert ryzykowny - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Bloom: nagrałem płytę z żeńską energią

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 18:20
- Płytą "Lovely Fear" postanowiłem udowodnić, że muzyka elektroniczna może być grana na żywo i że może być pięknie śpiewana przez kobiety - opowiada kompozytor i producent Daniel Bloom.
rozwiń zwiń