Łukasz Pawlik: od dziecka chłonąłem jazz

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 21:08
W radiowej Jedynce Łukasz Pawlik opowiedział o swoim najnowszym albumie zatytułowanym "Lonely Journey" i zaprosił na pewien wyjątkowy koncert.
Audio
  • Łukasz Pawlik o swojej autorskiej płycie "Lonely Journey" (Muzyczna Jedynka)
Łukasz Pawlik wydaje autorski album
Łukasz Pawlik wydaje autorski albumFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Wyróżnikiem mojej nowej płyty jest melodyjność. Melodie zazwyczaj są proste, ale to, co dzieje się pod nimi - w warstwie harmonicznej, instrumentalnej - to już bardziej skomplikowane zabiegi kompozytorskie - mówi Łukasz Pawlik o nagraniach z albumu "Lonely Journey".

Syn znanego pianisty od najmłodszych lat uczył się gry na różnych instrumentach - dziś gra głównie na wiolonczeli, nie stroni też od fortepianu. Studiował w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Był współzałożycielem i liderem kwintetu jazzowego Kattorna, z którym w 2010 roku nagrał album "Straying to the Moon". Teraz na rynku ukazuje się jego autorska płyta "Lonely Journey", do nagrania której zaprosił polskich i amerykańskich muzyków jazzowych, takich jak Mike Stern czy Michael "Patches" Stewart.

O tym krążku, jak również uroczystym koncercie "Pawlik & Pawlik", który 19 lutego odbędzie się Akademii Muzycznej w Łodzi, artysta mówił w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Łukasz Pawlik (muzyk)

Data emisji: 18.02.2016

Godzina emisji: 13.19

mk/ag

Czytaj także

Włodek Pawlik: mój nowy repertuar będzie dość nietypowy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 15:28
- Wszyscy kojarzą mnie z muzyką jazzową, czy filmową, natomiast w radiowym studiu S4 nagrywam utwory, które są, mówiąc kolokwialnie, troszeczkę z innej parafii - mówi Włodek Pawlik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego jazzmani szukają u wiejskiego listonosza?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 16:10
Dla Wojciecha Gogolewskiego, pianisty jazzowego z ponad 40-letnim doświadczeniem, to debiut. Dla Skaldów chyba też.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Auguścik: utwór z repertuaru Ewy Demarczyk to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 19:18
- Nie mogę doczekać się konfrontacji z publicznością nowego projektu, z Andrzejem Jagodzińskim przygotowujemy polskie piosenki lat 50. i 60. XX wieku w nowych aranżacjach. Płyta będzie piękna, ale koncert ryzykowny - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń