X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Mlynkova: podziwiam kobiety, które musiały nieść los Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 18:00
- Tekst "Panie generale" jest przejmujący. Śpiewam, jako samotna kobieta z prośbą o ułaskawienie męża i ojca - mówiła artystka o utworze, który wykona podczas koncertu "Niezłomnym - honor".
Audio
  • Halina Mlynkova o koncercie "Niezłomnym honor" (Muzyczna Jedynka)
Halina Mlynkova
Halina Mlynkova Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych TVP1 pokaże koncert poświęcony pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Jedną z jego gwiazd będzie Halina Mlynkova, a od strony muzycznej widowisko przygotował Dariusz Majelonek.

Halina Mlynkova tłumaczyła, że pisząc piosenkę "Panie generale" próbowała wczuć się w to, co przeżywały kobiety Żołnierzy Wyklętych. - Pisałam, jakbym żyła w tamtym czasie. Nie ukrywam, że kosztowało mnie to dużo emocji. Jest gorycz w tej piosence - powiedziała piosenkarka. 

Podczas koncertu utwory dotyczące historii Żołnierzy Wyklętych zaprezentują też m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Kasia Kowalska, Katy Carr, Organek oraz zespół Maleo Reggae Rockers.

Z nagrania audycji można się również dowiedzieć, dlaczego Halina Mlynkova zdecydowała się wziąć udział w koncercie oraz co sprawiło, że zainteresowała się historią.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Halina Mlynkova

Data emisji: 24.02.2016

Godzina emisji: 14.34

tj/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Hołd za wysiłek i ofiarę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 16:30
Oficjalnie rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Do 1 marca, gdy przypada ten dzień, odbędzie się szereg uroczystości i imprez towarzyszących, jak wystawy i koncerty.
rozwiń zwiń