Halina Mlynkova: podziwiam kobiety, które musiały nieść los Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 18:00
- Tekst "Panie generale" jest przejmujący. Śpiewam, jako samotna kobieta z prośbą o ułaskawienie męża i ojca - mówiła artystka o utworze, który wykona podczas koncertu "Niezłomnym - honor".
Audio
  • Halina Mlynkova o koncercie "Niezłomnym honor" (Muzyczna Jedynka)
Halina Mlynkova
Halina Mlynkova Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych TVP1 pokaże koncert poświęcony pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Jedną z jego gwiazd będzie Halina Mlynkova, a od strony muzycznej widowisko przygotował Dariusz Majelonek.

Halina Mlynkova tłumaczyła, że pisząc piosenkę "Panie generale" próbowała wczuć się w to, co przeżywały kobiety Żołnierzy Wyklętych. - Pisałam, jakbym żyła w tamtym czasie. Nie ukrywam, że kosztowało mnie to dużo emocji. Jest gorycz w tej piosence - powiedziała piosenkarka. 

Podczas koncertu utwory dotyczące historii Żołnierzy Wyklętych zaprezentują też m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Kasia Kowalska, Katy Carr, Organek oraz zespół Maleo Reggae Rockers.

Z nagrania audycji można się również dowiedzieć, dlaczego Halina Mlynkova zdecydowała się wziąć udział w koncercie oraz co sprawiło, że zainteresowała się historią.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Halina Mlynkova

Data emisji: 24.02.2016

Godzina emisji: 14.34

tj/ei

Czytaj także

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Hołd za wysiłek i ofiarę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 16:30
Oficjalnie rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Do 1 marca, gdy przypada ten dzień, odbędzie się szereg uroczystości i imprez towarzyszących, jak wystawy i koncerty.
rozwiń zwiń