Rockowo o papieżu? Będzie musical "Karol"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 16:00
Powstała już muzyka i jest scenariusz. Częściowo wybrani są artyści, którzy wystąpią. - Bardzo się cieszę z tego, co już jest, bo myślę, że to dobrze rokuje na przyszłość - mówił w Jedynce współtwórca widowiska Michał Kaczmarczyk.
Audio
  • Twórcy musicalu "Karol" opowiadają o pracy nad projektem (Muzyczna Jedynka)
Twórcy musicalu Karol zapewniają, że będzie on dla każdego, bo Jan Paweł II łączył wszystkich ludzi
Twórcy musicalu "Karol" zapewniają, że będzie on dla każdego, bo "Jan Paweł II łączył wszystkich ludzi" Foto: W. Kusiński/ PR

Większość tekstów powstała specjalnie do musicalu, ale będą też cytaty z twórczości Karola Wojtyły. - Będzie bardzo refleksyjnie i poetycko, ponieważ ten musical to teatr aktorów i wokalistów, ale także teatr poezji i muzyki - tłumaczył Michał Kaczmarczyk.

Kogo zobaczymy i usłyszymy w przedstawieniu? - Chodziło nam o głosy ujmujące, ale też oddające to, co jest w tekście. Do tego liczy się warsztat, więc jest to wielkie wyzwanie dla wokalistów-aktorów - mówiła wokalistka Katarzyna Puma Piasecka.

Jaka muzyka zabrzmi w "Karolu"? Jakie lata będzie obejmowała opowiadana historia? Gdzie i kiedy odbędzie się premiera? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Katarzyna Puma Piasecka (wokalistka, kompozytorka), Michał Kaczmarczyk (literaturoznawca, poeta, dziennikarz, kierownik artystyczny musicalu "Karol")

Data emisji: 24.02.2016

Godzina emisji: 13.15

ei/tj

Czytaj także

Soyka: ta piosenka powstała w chwili zwątpienia i upadku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 14:41
- "Cud niepamięci" jest o tym, że jeśli komuś chce się żyć, to z pomocą Boga lub bliźnich zawsze może się pozbierać. Nigdy bowiem nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej - mówi artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje musical "Karol" o życiu Jana Pawła II. Premiera za rok

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 12:01
Ruszyła sprzedaż biletów na premierę widowiska "Karol" - pierwszego polskiego musicalu historycznego, poświęconego życiu i dziełu św. Jana Pawła II.
rozwiń zwiń