Sławomir Kowalewski świętuje podwójny jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 15:05
W czwartek 25 lutego Sławomir Kowalewski skończył 70 lat. Współzałożyciel legendarnego zespołu Trubadurzy świętuje także 50-lecie pracy artystycznej.
Audio
  • Sławomir Kowalewski o płycie "Moja fantazja", swoich urodzinach i jubileuszu pracy artystycznej (Muzyczna Jedynka)
- Dziękuję za zaproszenie w ten szczególny dla mnie dzień - mówił Sławomir Kowalewski. Artysta odwiedził Jedynkę z okazji swoich 70. urodzin
- Dziękuję za zaproszenie w ten szczególny dla mnie dzień - mówił Sławomir Kowalewski. Artysta odwiedził Jedynkę z okazji swoich 70. urodzinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z okazji tego ostatniego jubileuszu w 2015 roku ukazała się płyta "Moja fantazja". - Ten tytuł pochodzi od piosenki "Fantazja", którą wspólnie z Ewą Chotomską napisaliśmy do programu telewizyjnego dla dzieci "Tik-Tak". Słowa, "żeby bawić się na całego", które się tam pojawiają to moje życiowe motto - tłumaczy Sławomir Kowalewski.

Artysta wspomina także w audycji swój pierwszy zespół Tiger Rage, w którym grał na bandżo i śpiewał oraz słowa, które o Trubadurach powiedział słynny brytyjski DJ Alan Freeman.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Sławomir Kowalewski (piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, współzałożyciel Trubadurów)

Data emisji: 25.02.2016

Godzina emisji: 13.18

pg/asz

Czytaj także

Lider Trubadurów: przetrwaliśmy dzięki rock’n’rollowi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 15:55
- Od lat 60-tych naszą pasją i inspiracją jest rock’n’roll. Nie zapominamy również o wspaniałych fanach, którzy wciąż są nienasyceni naszą twórczością - mówi Sławomir Kowalewski.
rozwiń zwiń