Zespół Taraka chce zapytać na Eurowizji o tożsamość Europy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 15:00
- Aranżując piosenkę "In The Rain" chcieliśmy tekstu, który będzie zrozumiały dla Europejczyka ze Wschodu i Zachodu. Musiał być w miarę uniwersalny, ale w pejzażu instrumentów konflikt różnych stylów, jednoznacznie określających o co nam chodzi, musiał nastąpić – mówił Karol Kus.
Audio
  • Karol Kus opowiada o przygotowaniach zespołu Taraka do udziału w rywalizacji o wyjazd do Sztokholmu na konkurs Eurowizji (Muzyczna Jedynka)
Zespół Taraka obficie czerpie z tradycyjnej muzyki ukraińskiej i białoruskiej
Zespół Taraka obficie czerpie z tradycyjnej muzyki ukraińskiej i białoruskiej Foto: Taraka/facebook.com
Czytaj także
eurowizja 1200 PAP.jpg
Eurowizja 2016. Prezentujemy uczestników polskich eliminacji

- Konflikt we współczesnej Europie toczy się o to, co nazywamy globalną jednością europejską, a co nazywamy jednością narodową poszczególnych państw. Mamy do czynienia z ogromną falą uchodźców z krajów arabskich, a jednoczenie zapominamy o tym, że na zarzewiu wschodnim naszego kontynentu mamy wojnę. Ten konflikt dotyczy całej Europy. Europa musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co to znaczy tożsamość. My chcemy zadać to pytanie – deklaruje muzyk zespołu Taraka.

Co skłoniło artystów do decyzji o udziale w preselekcjach do konkursu Eurowizji? Co ich odróżnia od innych muzyków starających się o start w rywalizacji?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Przygotowała: Anna Will

Gość: Karol Kus (lider zespołu Taraka)

Data emisji: 26.02.2016

Godzina emisji: 14.18

gs/mp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eurowizja - niektórzy artyści się jej boją

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 18:05
- Na Eurowizji można bardzo dużo zyskać, ale i wiele stracić - mówił w Jedynce Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska: nie będzie lepszego czasu niż teraz

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 21:42
- Nie ma co za bardzo uciekać w przeszłość, ani wybiegać w przyszłość - mówiła w Jedynce artystka, która walczy o możliwość reprezentowana Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji w Sztokholmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Margaret: "Cool me down" wpisuje się w światowe standardy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 15:40
- Nie chcę powiedzieć, że to światowy poziom, ale na pewno nawiązuje do tego, co dzieje się teraz w muzyce popowej - mówi Margaret o piosence, z którą zgłosiła się do krajowych eliminacji Eurowizji.
rozwiń zwiń