Old Breakout - zespół Nalepy ma się dobrze!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 11:25
Legendarna grupa Tadeusza Nalepy od ponad dwóch lat znów koncertuje i nagrywa. - W Józefowie pod Warszawą jest taki festiwal "Lep na bluesa". Kazimierz Pabiasz postanowił, że nas odnajdzie i zagramy tam koncert - wspominają reaktywację muzycy.
Audio
  • Krzysztof Dłutowski i Tadeusz Trzciński z zespołu Old Breakout o koncertach, polskim bluesie i Tadeuszu Nalepie (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Dłutowski (z lewej) i Tadeusz Trzciński (z prawej) - muzycy zespołu Breakout
Krzysztof Dłutowski (z lewej) i Tadeusz Trzciński (z prawej) - muzycy zespołu BreakoutFoto: Wojciech Kusinski/Polskie Radio

W 2014 roku grupa odrodzona pod nazwą Old Breakout wydała płytę "Za głosem bluesa idź". Wszystkie teksty nowych utworów znów napisał Bogdan Loebl, autor starych piosenek zespołu Tadeusza Nalepy. - Naszą muzykę nazywam polskim bluesem. Anglicy przerobili blues czarnych na swoją modłę, a Tadek na swoją. Ja bym powiedział też, że jest to rock blues - mówi w "Muzycznej Jedynce" Tadeusz Ściński.

Artyści opowiadają także o okolicznościach, w których zespół Tadeusza Nalepy Blackout został przekształcony w Breakout i wspominają koncert The Animals, który odbył się w latach 60. w Sali Kongresowej i był z pewnego powodu przełomowy dla polskich muzyków.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof Dłutowski i Tadeusz Ściński (muzycy zespołu Old Breakout)

Data emisji: 1.03.2016

Godzina emisji: 14.29

mg/pg

Czytaj także

Krzysztof Jaryczewski: utrata głosu uratowała mi życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 12:25
- Gdy zamilkłem, wreszcie potrafiłem posłuchać innych. Zaczęło do mnie docierać, że mam problem z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Wcześniej wszystko mi się mieszało: Bóg, diabeł, gwiazdor i szmata. To był potworny kocioł - mówi artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skunk Anansie: teraz wibrujemy mroczną elektroniką

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 17:00
- Jest tak dużo radosnego popu, że my nie musimy już go grać - mówi Skin ze Skunk Anansie. Brytyjska formacja promowała w Polsce najnowszy album "Anarchytecture".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Kowalewski świętuje podwójny jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 15:05
W czwartek 25 lutego Sławomir Kowalewski skończył 70 lat. Współzałożyciel legendarnego zespołu Trubadurzy świętuje także 50-lecie pracy artystycznej.
rozwiń zwiń