Edyta Górniak o Eurowizji: takiego stresu nie czułam nawet na Broadwayu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 15:00
- Jeśli pojadę do Sztokholmu to moment wyjścia na scenę i zmierzenia się z samą sobą, i z legendą, to będzie stres, jakiego chyba nie przeżyłam dotąd - mówi wokalistka.
Audio
  • Edyta Górniak: chciałabym, by festiwal Eurowizji zawsze podkreślał wartość, jakość i przekaz muzyki (Muzyczna Jedynka)
- Muzyka w cudowny, magiczny sposób przybliża do siebie narodowości, które mają różną historię - mówi Edyta Górniak o istocie Konkursu Piosenki Eurowizji
- Muzyka w cudowny, magiczny sposób przybliża do siebie narodowości, które mają różną historię - mówi Edyta Górniak o istocie Konkursu Piosenki EurowizjiFoto: PAP/Stach Leszczyński

Jednocześnie artystka chce przynieść radość wszystkim, dla których ważny był jej pierwszy udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku i czekają na jej powrót. - Namawiano mnie do tego przez pierwsze lata po tamtym konkursie, ale wiedziałam, że nie mam odpowiedniego utworu - mówi Edyta Górniak.

Czytaj i słuchaj także
górniak 1200 F.jpg
Edyta Górniak: otworzyłam się na nowy nurt muzyczny

Zdecydowała się w tym roku - jej "Grateful" jest jedną z dziewięciu piosenek, które biorą udział w polskiej preselekcji. - Najbardziej boję się tej matematyki, liczby esemesów. Jeśli się uda, będę bardzo szczęśliwa; jeśli nie, po prostu nie zmienię kalendarza ustalonego pół roku temu. W głębi serca liczę, że ludzie nie pomyślą, że skoro już byłam, to pewnie mam gwarantowane zwycięstwo i już nie zagłosują - dodaje w rozmowie z Anną Will.

Wokalistka wspomina swój pierwszy eurowizyjny występ, wyjaśnia dlaczego postawiła na minimalistyczną aranżację i kostium. Komentowała także zmiany, jakie w samym konkursie zaszły przez lata, a nie wszystkie ją zachwycają.

EUROWIZJA 2016: Posłuchaj wywiadów ze wszystkimi uczestnikami polskiej preselekcji >>>

O tym, kto będzie reprezentował Polskę na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji w sobotę 5 marca zadecydują telewidzowie. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Edyta Górniak (wokalistka)

Data emisji: 3.03.2016

Godzina emisji: 13.45

asz/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matt Dusk: nie wierzyłem, że Górniak ze mną zaśpiewa

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 16:38
- Żona przekonała mnie, że nie zaszkodzi zapytać. Zgodziła się - powiedział Muzycznej Jedynce o współpracy z Edytą Górniak kanadyjski piosenkarz Matt Dusk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dumka na dwa serca" - emocje pod napięciem

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 01:10
"Dumkę" znała i nuciła nie tylko cała Polska, ale i nasi sąsiedzi wschodni sąsiedzi, a ukraińscy słuchacze uważali za swój ludowy utwór. O mniej znanych faktach dotyczących przeboju Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka opowiada Adam Halber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2015: "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia" - cały koncert

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 11:40
Koncert z okazji 90-lecia Polskiego Radia zakończył w niedzielę 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Przeżyjmy go jeszcze raz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Taraka chce zapytać na Eurowizji o tożsamość Europy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 15:00
- Aranżując piosenkę "In The Rain" chcieliśmy tekstu, który będzie zrozumiały dla Europejczyka ze Wschodu i Zachodu. Musiał być w miarę uniwersalny, ale w pejzażu instrumentów konflikt różnych stylów, jednoznacznie określających o co nam chodzi, musiał nastąpić – mówił Karol Kus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szpak wzywa: w życiu nie warto się poddawać

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 18:49
- "Colour of your life" ma bardzo ważne przesłanie. Jeśli uda mi się pojechać na Konkurs Piosenki Eurowizji, trafię z nim do bardzo dużej grupy odbiorców - mówi wokalista w Jedynce.
rozwiń zwiń