Urszula: "Biała droga" brzmi teraz ciekawiej

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 17:57
- W studiu inaczej się nagrywa. W tej chwili, jak gramy live, ta płyta żyje. I to jest chyba najważniejsze, że przedłużyliśmy jej życie - mówi piosenkarka w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Urszula o drugim życiu płyty "Biała droga" z okazji 20-lecia tego wydawnictwa (Muzyczna Jedynka)
- 30 marca ukaże się reedycja Białej drogi  - informuje Urszula
- 30 marca ukaże się reedycja "Białej drogi" - informuje UrszulaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W tym roku mija 20 lat od ukazania się płyty Urszuli pt. "Biała droga". Dzięki takim hitom jak "Na sen", "Euforia" czy "Konik na biegunach" wydawnictwo to pokryło się multiplatyną. Teraz artystka wraz z towarzyszącymi muzykami przypomina ten materiał, prezentując go w całości na koncertach.

- Strasznie nie lubię się chwalić, ale podczas tej trasy gramy naprawdę cudne koncerty. To był dobry pomysł, żeby 20-lecie "Białej drogi" świętować w klubach. Ta płyta idealnie nadaje się do klubów - podkreśla piosenkarka.

Reklama jakiego produktu z udziałem Urszuli uratowała pracę nad "Białą drogą" i co wyniknęło ze spotkania artystki z Jerzym Owsiakiem na słynnym amerykańskim festiwalu Woodstock, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Przygotował: Marcin Kusy

Gość: Urszula (piosenkarka)

Data emisji: 19.03.2016

Godzina emisji: 14.26

pg/jp

Czytaj także

Urszula: wszystko sprowadza się do miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 00:07
- Czasami w domu mówią mi, że dużo czytam, a nie widać tego w tekstach moich piosenek. Ciągle są o miłości. Myślę wtedy, że na następnej płycie o niej nie wspomnę. Ale z drugiej strony... wszystko się do tego sprowadza - powiedziała Urszula w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula i piosenka, która zmusza do wyśpiewania "kawałka duszy"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 10:15
"Rysa na szkle" jest utworem dynamicznym, ale tekst zmusza piosenkarkę do wysiłku. Urszula podkreśla, że tekst jest cały czas aktualny, bo każdego dnia każdy może powiedzieć, że czegoś mu brak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula: "Malinowy król" to nie plagiat

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 19:45
Muzykę do jednego z największych przebojów Urszuli skomponował Romuald Lipko. Niektórzy zarzucali mu, że melodia do piosenki "Malinowy król" to plagiat.
rozwiń zwiń