Adam Strug: pieśń pomaga w percepcji spraw trudnych

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 20:57
- Pieśni są dobrym sposobem przeżywania momentów podniosłych, spędzania czasu razem i twórczo - opowiada w Jedynce śpiewak i kompozytor.
Audio
  • Adam Strug: pieśń pomaga w percepcji spraw trudnych (Muzyczna Jedynka)
Adam Strug
Adam StrugFoto: Jacek Konecki/PR

Poeta dodaje, że w okresie Wielkiego Postu i wielkanocnym muzyka ułatwia percepcję trudnych teologicznie treści. - Układając piosenki staram się, by mogły być śpiewane nie tylko przeze mnie. Zależy mi na tym, by ludzie śpiewali je sobie np. podczas prac domowych - wyjaśnia. 

Wszystkie autorskie płyty Adama Struga mówią o podstawowych ludzkich doświadczeniach: miłości, nadziei i rozczarowaniu, świetle i ciemności. - Z kolei w śpiewie tradycyjnym, którym też się zajmuję, mamy do czynienia z doświadczeniem wspólnym wszystkim śmiertelnym - przemijania i lęku przed tym, co dalej - opowiada śpiewak.

Adam Strug dzieli się także doświadczeniem z zakończonego festiwalu Gorzkie Żale - Nowe Epifanie oraz wyjaśnia czym zajmuje się w zespole Monodia Polska.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Adam Strug (śpiewak, kompozytor, poeta)

Data emisji: 26.03.2016

Godzina emisji: 14.15

asz/gs

Czytaj także

Adam Strug: Kora dotyka literackiego geniuszu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 23:21
- Liryka i muzyka tradycyjna to tropy, którymi chadzam. Ale ze słuchaczami Jedynki chcę podzielić się utworami na pierwszy rzut oka oczywistymi. To piosenki-twierdze - mówił śpiewak.
rozwiń zwiń