Debiut Lanberry - "chemia od pierwszego dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 16:00
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów ma na swoim koncie udział w płycie "Warsoul Experience", na której oprócz niej można było usłyszeć m.in. Wojciecha Waglewskiego, Marikę oraz rapera VNM’a. Ostatnio wydała swój debiutancki album pt. "Lanberry".
Audio
  • Małgorzata Uściłowska, czyli Lanberry, o swojej debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)
Małgorzata Uściłowska, czyli Lanberry w studiu Jedynki
Małgorzata Uściłowska, czyli Lanberry w studiu JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Artystka została zauważona po udziale w jednym muzycznych talent shows - właśnie wtedy skontaktował się z nią Piotr Siejka. - To było niesamowite, że kompozytor z najwyższej półki odezwał się do mnie. To było fantastyczne muzyczne spotkanie dwóch światów, chemia od pierwszego dźwięku. Efektem jest mój pierwszy album - mówi Lanberry.

Wokalistka przyznaje, że chociaż na płycie śpiewa po polsku, to proces tworzenia tekstów zaczyna od języka angielskiego. - Mam takie luźne notatki w swoim zeszycie, potem oczywiście nie próbuję tłumaczyć tych tekstów na polski, ale opowiedzieć historię od nowa w języku polskim - mówi.

W audycji zdradza też, dlaczego miała opory przed występem w telewizji i opowiada o nieudanej przygodzie ze szkołą muzyczną.

***

Tytuł audycji: "Muzycznej Jedynce"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Małgorzata Uściłowska, czyli Lanberry (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 29.03.2016

Godzina emisji: 14.12

mg/tj

Czytaj także

Ola Gintrowska: rozrywka jest mi bliższa niż opera

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 15:10
- Ja jeszcze nie do końca dorosłam do opery. Uwielbiam ją i szanuję, zawsze wzruszam się, gdy słucham opery czy też sama ją śpiewam. Wolę jednak iść w kierunku rozrywki - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska: boję się nazywać rzeczy po imieniu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 18:23
- Piosenka "My" wyróżnia się, ma mocne przesłanie, którego unikam w tekstach. Boję się nazywać rzeczy po imieniu, mówić duże słowa, bo zawsze pachną patosem - powiedziała w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Naturalnie" - Stashka w wiosennym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 16:18
- Ta płyta jest dla ludzi, którzy poszukują szczęścia lub je już naleźli albo chcą je pielęgnować - mówi piosenkarka o swoim najnowszym albumie pt. "Naturalnie".
rozwiń zwiń