Piotr Rogucki eksperymentuje u Romy Gąsiorowskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 15:10
- "J.P. Śliwa" stał się pretekstem spotkania całej grupy ludzi, która tworzy coś interdyscyplinarno-eksperymentalnego. Premierę planujemy na 26 czerwca - mówi aktor i muzyk w radiowej Jedynce.
Audio
  • Piotr Rogucki eksperymentuje u Romy Gąsiorowskiej (Muzyczna Jedynka)
Piotr Rogucki był gościem Marcina Kusego
Piotr Rogucki był gościem Marcina KusegoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tekst dramatyczny stanowi część koncept albumu Piotra Roguckiego wydanego w październiku 2015. Obecnie artysta jest w trakcie trasy koncertowej z materiałem z "J.P. Śliwy". - Skonstruowaliśmy interdyscyplinarne widowisko, koncert fabularny, publiczność to zaakceptowała i panuje bardzo pozytywna aura, jest dużo eksperymentu i wolności. A po koncertach mamy jeszcze czas na rozmowy - opowiada w "Muzycznej Jedynce".

Podczas kwietniowego koncertu w Warszawie na scenie pojawią się także aktorzy, z którymi Rogucki pracuje nad zupełnie nowym przedsięwzięciem - widowiskiem, jakie oglądać będzie można w założonym przez Romę Gąsiorowską Art-House. Głównym założeniem Romy jest zderzanie różnych, odległych dziedzin stuki. Na bazie mojego "J.P. Śliwy" zaczęliśmy tworzyć spektakl, a właściwie działanie artystyczne, które połączy dramat, muzykę, wideo art, światło i ruch taneczny. Zebrała się przy tym bardzo ciekawa grupa ludzi - zdradza wokalista.

W rozmowie z Marcinem Kusym opowiada także o swoim udziale projekcie Nowe Sytuacje. Do czego odwagę dała mu praca nad pierwszym albumem Republiki i jak wygląda dalsza współpraca z Leszkiem Biolikiem? Piotr Rogucki zdradza słuchaczom Jedynki, dlaczego popsuł sobie wszystkie utwory na "J.P. Śliwie" i zapowiada nowy album Comy, który będzie dużym wyzwaniem dla fanów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Piotr Rogucki (wokalista, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 30.03.2016

Godzina emisji: 13.12

asz/mg

Czytaj także

Paweł Małaszyński: grając "pod publiczkę" bylibyśmy nie fair wobec siebie samych

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 18:09
- Śpiewanie wypływa naturalnie z mojego krwiobiegu, uwielbiam tworzyć muzykę i być w zespole. Ale mam świadomość, że nasze utwory są specyficzny i zdarza nam się zagrać dla 30 osób - mówi wokalista grupy Cochise.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Rogucki przygląda się polskiej duszy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 19:00
- Chciałem stworzyć dzieło, dzięki któremu będzie można w normalny sposób bez oceniania, bez przyznawania racji porozmawiać o rzeczach, które dzieją się w naszym społeczeństwie – mówi artysta o swojej solowej płycie "J.P.Śliwa"
rozwiń zwiń