X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Rogucki eksperymentuje u Romy Gąsiorowskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 15:10
- "J.P. Śliwa" stał się pretekstem spotkania całej grupy ludzi, która tworzy coś interdyscyplinarno-eksperymentalnego. Premierę planujemy na 26 czerwca - mówi aktor i muzyk w radiowej Jedynce.
Audio
  • Piotr Rogucki eksperymentuje u Romy Gąsiorowskiej (Muzyczna Jedynka)
Piotr Rogucki był gościem Marcina Kusego
Piotr Rogucki był gościem Marcina KusegoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tekst dramatyczny stanowi część koncept albumu Piotra Roguckiego wydanego w październiku 2015. Obecnie artysta jest w trakcie trasy koncertowej z materiałem z "J.P. Śliwy". - Skonstruowaliśmy interdyscyplinarne widowisko, koncert fabularny, publiczność to zaakceptowała i panuje bardzo pozytywna aura, jest dużo eksperymentu i wolności. A po koncertach mamy jeszcze czas na rozmowy - opowiada w "Muzycznej Jedynce".

Podczas kwietniowego koncertu w Warszawie na scenie pojawią się także aktorzy, z którymi Rogucki pracuje nad zupełnie nowym przedsięwzięciem - widowiskiem, jakie oglądać będzie można w założonym przez Romę Gąsiorowską Art-House. Głównym założeniem Romy jest zderzanie różnych, odległych dziedzin stuki. Na bazie mojego "J.P. Śliwy" zaczęliśmy tworzyć spektakl, a właściwie działanie artystyczne, które połączy dramat, muzykę, wideo art, światło i ruch taneczny. Zebrała się przy tym bardzo ciekawa grupa ludzi - zdradza wokalista.

W rozmowie z Marcinem Kusym opowiada także o swoim udziale projekcie Nowe Sytuacje. Do czego odwagę dała mu praca nad pierwszym albumem Republiki i jak wygląda dalsza współpraca z Leszkiem Biolikiem? Piotr Rogucki zdradza słuchaczom Jedynki, dlaczego popsuł sobie wszystkie utwory na "J.P. Śliwie" i zapowiada nowy album Comy, który będzie dużym wyzwaniem dla fanów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Piotr Rogucki (wokalista, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 30.03.2016

Godzina emisji: 13.12

asz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Małaszyński: grając "pod publiczkę" bylibyśmy nie fair wobec siebie samych

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 18:09
- Śpiewanie wypływa naturalnie z mojego krwiobiegu, uwielbiam tworzyć muzykę i być w zespole. Ale mam świadomość, że nasze utwory są specyficzny i zdarza nam się zagrać dla 30 osób - mówi wokalista grupy Cochise.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Rogucki przygląda się polskiej duszy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 19:00
- Chciałem stworzyć dzieło, dzięki któremu będzie można w normalny sposób bez oceniania, bez przyznawania racji porozmawiać o rzeczach, które dzieją się w naszym społeczeństwie – mówi artysta o swojej solowej płycie "J.P.Śliwa"
rozwiń zwiń