X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zjednoczone siły natury" - brakujące ogniwo w dyskografii zespołu Mech

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 14:03
- Naszą najnowszą-najstarszą płytę wydaliśmy z nagrań dokonanych w roku 1980 i dwóch jeszcze wcześniejszych - mówi w "Muzycznej Jedynce" Maciej Januszko, lider grupy Mech.
Audio
  • Maciej Januszko o płycie zespołu Mech "Zjednoczone siły natury" (Muzyczna Jedynka)
- Materiał na płycie Zjednoczone siły natury to rock symfoniczny - mówi Maciej Januszko
- Materiał na płycie "Zjednoczone siły natury" to rock symfoniczny - mówi Maciej JanuszkoFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Główna cześć albumu "Zjednoczone siły natury" powstała w czasie sesji radiowej w studiach na ulicy Malczewskiego i Myśliwieckiej w sierpniu 1980 roku. Jej uzupełnieniem są utwory z debiutanckiego singla "Ogród snów" oraz niepublikowana, koncertowa wersja najważniejszego wówczas utworu grupy, "Atlantis Suite".

Początki historii zespołu Mech sięgają roku 1977. - Korzystaliśmy z gościny klubu Mechanik na Politechnice Warszawskiej. Na szersze wody wypłynęliśmy w 1979 roku na Muzyce Młodej Generacji w Sopocie. Zagraliśmy wtedy "Atlantis Suite”, wzbudzając niemały zachwyt - wspomina Maciej Januszko.

Jakie problemy z cenzurą napotkali muzycy podczas sesji radiowych w sierpniu 1980 roku, dlaczego jesienią 1983 roku niemal w tym samym momencie wyszły dwie płyty zespołu Mech i czy krążek "Zjednoczone siły natury" ukaże się również w wersji symfonicznej, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Maciej Januszko (lider zespołu Mech)

Data emisji: 01.04.2016

Godzina emisji: 14.12

pg/asz

Zobacz więcej na temat: Iza Żukowska MUZYKA płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Muracki o Jaromirze Nohavicy: dojrzewa jak wino

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 19:15
- Jego twórczość to mądra refleksja nad swoimi przeżyciami, ale i nad sensem naszego istnienia - mówi autor płyty "Muracki śpiewa Nohavicę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Jakubowicz o "kulturalnym wywalaniu bebechów"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 16:30
Kiedyś śpiewała, że "W domach z betonu nie ma wolnej miłości", teraz wraca z "Prostą piosenką". - To tytuł-pułapka - podkreśla artystka w rozmowie z Izą Żukowską.
rozwiń zwiń