"Szklana pogoda" jak "Singing in the rain". Lombard w wersji swing

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 14:58
- Mamy fanów, którzy chcą już trochę odpocząć od rockowych brzmień. Chcą słuchać Lombardu, ale jednak w innym miejscu: nie w klubie czy wielkim plenerze - mówi Marta Cugier, wokalistka zespołu.
Audio
  • Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak o płycie "Lombard Swing" (Muzyczna Jedynka)
- Nie mogłem sobie wyobrazić, że moje utwory mogą tak wspaniale brzmieć w filharmonii, w obecności 60 muzyków na scenie - mówi Grzegorz Stróżniak
- Nie mogłem sobie wyobrazić, że moje utwory mogą tak wspaniale brzmieć w filharmonii, w obecności 60 muzyków na scenie - mówi Grzegorz Stróżniak Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

1 kwietnia premierę miała płyta "Lombard Swing". Usłyszeć na niej można największe przeboje Lombardu, takie jak "Szklana pogoda" czy "Przeżyj to sam", w wersjach... swingowych. - Wszystko przez Martę. To dlatego, że zanim do nas dołączyła, przez kilka lat grała z big bandem. Stąd jej świetna znajomość standardów i tej stylistyki. Stąd również nasza znajomość z maestro Janem Zeylandem, który zaaranżował 20 utworów: 10 na tę płytę i 10 kolejnych na nasz koncert z filharmonią i big bandem - tłumaczy Grzegorz Stróżniak, lider zespołu.

Jaką recenzję swojej nowej płyty muzycy uznają za najważniejszą i gdzie "Lombard Swing" będzie można usłyszeń na żywo, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Goście: Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak (zespół Lombard)

Data emisji: 04.04.2016

Godzina emisji: 13.20

pg/asz


Czytaj także

Koncert-manifestacja miłości do Polski [nagranie]

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 13:30
Podczas wieczoru wieńczącego obchody 35-lecia narodzin Solidarności i Sierpnia '80 wystąpiła plejada polskich artystów reprezentujących wszystkie pokolenia i różne style muzyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Auguścik: utwór z repertuaru Ewy Demarczyk to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 19:18
- Nie mogę doczekać się konfrontacji z publicznością nowego projektu, z Andrzejem Jagodzińskim przygotowujemy polskie piosenki lat 50. i 60. XX wieku w nowych aranżacjach. Płyta będzie piękna, ale koncert ryzykowny - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń