Maciej Maleńczuk: z mojej strony teoretycznie to strzał w kolano

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 16:15
- Pierwszym idiotą w całym tym projekcie jestem ja. To ja postanowiłem zrezygnować z permanentnego śpiewania i grać na saksofonie - mówi o płycie "Jazz for Idiots" Maciej Maleńczuk.
Audio
  • Maciej Maleńczuk o płycie "Jazz for Idiots" (Muzyczna Jedynka)
- Miejscem, gdzie przestaję być gwiazdą jest mój dom - mówi Maciej Maleńczuk
- Miejscem, gdzie przestaję być gwiazdą jest mój dom - mówi Maciej MaleńczukFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak wyjaśnia artysta, tytuł albumu jest zarazem nazwą zespołu. - W składzie są sami lepsi ode mnie muzycy. To mój sposób na to, żeby strugać moje ego. Cały czas mam taką obesję: co się dzieje z ego gwiazdy? Ono orbituje coraz wyżej i wyżej. Jeżeli w pewnym momencie sobie tego nie przytemperujesz, to będziesz żył w oderwaniu od rzeczywistości i przekonaniu o swojej wyższości nad innymi. Dlatego wychodzę z założenia, że jeśli osiągnie się coś w danej dziedzinie, to trzeba spróbować czegoś nowego - tłumaczy gość "Muzycznej Jedynki".

Płyta "Jazz for Idiots" - w większości instrumentalna - nie oznacza jednak, że Maciej Maleńczuk zamierza porzucić pisanie piosenek. - Wyobrażam sobie, że będą to tematy wyłącznie polityczne i społeczne. Jeżeli tylko będzie to tego warte, będą umieszczał pojedyncze piosenki w internecie i na nich zarabiał, tak jak np. było z utworem "Sługi za szlugi" - zdradza muzyk.

Jakie są największe wady Macieja Maleńczuka i dlaczego pożałował on, gdy odbierając córki ze szkoły włączył w samochodzie płytę Wojciecha Młynarskiego, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Maciej Maleńczuk (wokalista, muzyk, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 05.04.2016

Godzina emisji: 13.17

pg/tj

Czytaj także

Maciej Maleńczuk: na festiwalu w Opolu oddałem hołd Romom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 12:07
- Napisałem piosenkę dla wszystkich tych, którym się to należy, czyli grającym Cyganom - powiedział w radiowej Jedynce muzyk. Maleńczuk wystąpił pierwszego dnia 51. festiwalu w Opolu podczas koncertu SuperPremiery z piosenką "Cygańska dusza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Enej i Maleńczuk na płycie Pawluśkiewicza. Kompozytor: to miła niespodzianka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 19:30
Jan Kanty-Pawluśkiewicz mówił w "Muzycznej Jedynce" o dziewiątej część Antologii pt. "Zaklinanie, czarowanie", która została wydana przez Polskie Radio.
rozwiń zwiń