Nowa płyta Plateau - najlepsze tradycje polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 12:00
Po sukcesie płyty "Projekt Grechuta" i trasie koncertowej ją promującej, zespół Plateau wraca z piątym albumem.
Fragment okładki płyty W związku z Tobą grupy Plateau
Fragment okładki płyty "W związku z Tobą" grupy PlateauFoto: mat. promocyjne

- Chcieliśmy nawiązać do najlepszych tradycji polskiej piosenki - do czasów, kiedy ważny był tekst i dobra kompozycja, kiedy tworzył Grechuta i Niemen, a teksty pisała Osiecka i Młynarski - mówi o albumie Plateau wokalista Michał Szulim.

"W związku z Tobą" to liryczna płyta zawierająca nie tylko autorskie utwory, ale również premierową piosenkę napisaną specjalnie dla zespołu przez Marka Jackowskiego, który występował z Plateau przez ostatnie dwa i pół roku swojego życia. Pierwszym zwiastunem albumu jest piosenka "Niebezpiecznie piękny świt".

***

Michał Szulim będzie gościem "Muzycznej Jedynki" w środę 6.04 po godz. 13.00. Na spotkanie z artystą zaprasza Paweł Sztompke.

tj/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Steńczyk śpiewa Osiecką. "Wszystkie utwory są bardzo moje"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 17:33
- Szczególnie "Niech żyje bal". Może ze względu na aranżację, która bardzo mi pasuje - powiedział w Jedynce artysta, który wydał płytę "Steńczyk/Osiecka – Moja kokaina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec - inne spojrzenia na teksty Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 19:15
- Nawet jeśli piosenka traktuje o złamanej miłości, to nie musi być "jęcząca". Można ją zaśpiewać mocno i ze złością. Pokazać, że istnieją różne odcienie miłości, różne etapy leczenia się z niej - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń