Plateau jak radiowa Jedynka: ważny jest tekst

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:12
- Dokładnie, tak jak tu można jeszcze posłuchać pięknej polszczyzny, która niestety jest w odwrocie, tak my postaraliśmy się nagrać płytę, gdzie ważny jest tekst - mówi Michał Szulim, założyciel zespołu Plateau.
Audio
  • Michał Szulim opowiada o płycie "W związku z Tobą" i prezentuje dwa nowe utwory (Muzyczna Jedynka)
Michał Szulim, założyciel zespołu Plateau
Michał Szulim, założyciel zespołu PlateauFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość "Muzycznej Jedynki" dodaje, że "W związku z Tobą" to płyta troszkę niedzisiejsza, dedykowana ludziom, którzy od muzyki "wymagają czegoś więcej", na której twórcy podejmują tematy ważne. - Cały czas wierzymy, że gdy dba się o słowo, o to, by muzyka i tekst miały jakość, to pomimo dziwnych czasów wartości uniwersalne zawsze się obronią - podkreśla Michał Szulim.

Skupienie się na tekście jest także owocem poprzedniego krążka Plateau - "Projekt Grechuta". - W ciągu ostatnich 5 lat z muzyką pana Marka Grechuty obcowaliśmy często, zagraliśmy ponad 250 koncertów - podkreśla gość Jedynki.

Z albumu "W związku z Tobą", który radiowa Jedynka objęła swoim patronatem, pochodzi przebój "Niebezpiecznie piękny świt", a drugim promującym ją utworem jest "Jeszcze" - piosenka o nadziei. Dlaczego najlepiej zrozumieją ją osoby w średnim wieku? 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Michał Szulim (wokalista, autor tekstów, kompozytor)

Data emisji: 6.04.2016

Godzina emisji: 13.27

asz/pg

Czytaj także

Small Mechanics: to praca zespołowa, ale słowo "miłość" nie pada

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 17:54
- Wcześniej ja i Karol pracowaliśmy nad muzyką. Teraz zmieniliśmy taktykę i cały zespół ma swój wkład. Mamy nadzieję, że to słychać - o nowej piosence mówi Dawid Kałuski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk: z mojej strony teoretycznie to strzał w kolano

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 16:15
- Pierwszym idiotą w całym tym projekcie jestem ja. To ja postanowiłem zrezygnować z permanentnego śpiewania i grać na saksofonie - mówi o płycie "Jazz for Idiots" Maciej Maleńczuk.
rozwiń zwiń