Dorota Miśkiewicz w doborowym towarzystwie pianistów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 16:57
- Ten pomysł chodził za mną od dawna. Zauważyłam, że w Polsce jest wielu świetnych pianistów, przede wszystkim jazzowych, bo tych znam najlepiej. Zamarzył mi się koncert, gdzie wszystkich ich można by zebrać na jednej scenie - mówi Dorota Miśkiewicz.
Audio
  • Dorota Miśkiewicz o koncercie "PIANO.PL" (Muzyczna Jedynka)
Dorota Miśkiewicz
Dorota MiśkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podczas koncertu "PIANO.PL" w Teatrze Roma (16.05) Dorota Miśkiewicz spotka się na scenie z 13 mistrzami klawiszy: Leszkiem Możdżerem, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Marcinem Wasilewskim, Krzysztofem Herdzinem, Bogdanen Hołownią, Michałem Tokajem, Tomaszem Kałwakiem, Dominikiem Wanią, Piotrem Orzechowskim (Piano Hooligan), Emilią Sitarz i Bartłomiejem Wąsikiem (Lutosławski Piano Duo) i Grzegorzem Turnauem, który także zaśpiewa.

- Zagramy polskie piosenki, głównie takie, które mnie w jakiś sposób dotykają i uważam że są ważne dla rodzimej kultury. Będą to raczej znane utwory, ale zagrane w nieco inny sposób. Mogę zdradzić, że w repertuarze pojawi się m.in. "Cała jesteś w skowronkach" Skaldów - tłumaczy gość "Muzycznej Jedynki".

Dorocie Miśkiewicz i pianistom na scenie towarzyszyć będzie Atom String Quartet. Obecnie muzycy są w trakcie prób, które odbywają się... przez telefon.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Dorota Miśkiewicz (wokalistka)

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 14.25

pg/asz


Czytaj także

Dorota Miśkiewicz: są piosenki, przy których tańczę jak szalona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 23:31
Śpiewa, gra na skrzypcach, komponuje, pisze teksty. Mowa o Dorocie Miśkiewicz, która w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" opowiadała o swoich ulubionych piosenkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz rymuje z Tuwimem i Lutosławskim. "Dla dzieci, rodziców i dziadków"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 16:15
W roku 2013, który na mocy uchwał Sejmu RP świętowaliśmy jako Rok Juliana Tuwima i Rok Witolda Lutosławskiego, do takiego spotkania po prostu musiało dojść! - Urokliwe wiersze, które wszyscy znamy i muzyka na najwyższym poziomie stworzyły po prostu dobre piosenki - mówi Dorota Miśkiewicz o płycie "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".
rozwiń zwiń