Robert Brylewski: na "Kinie Mocnym" spełniam marzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 15:05
- Bardzo chciałem zacząć interpretować przedwojenne piosenki. Mam nadzieję, że to dopiero początek - mówi Robert Brylewski o swoim udziale w projekcie "Kino Mocne".
Audio
  • Darek Makaruk i Robert Brylewski o płycie "Kino Mocne" (Muzyczna Jedynka)
Robert Brylewski
Robert BrylewskiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Wydana w marcu płyta zawiera 12 szlagierów przedwojennego polskiego kina. Jeden z nich - "Reformy pani minister" - śpiewa Robert Brylewski. Inni zaangażowani w projekt artyści to m.in. Czesław Mozill, Wojtek Mazolewski, Tomek Lipiński i Michał Urbaniak.

- Te piosenki były wykonywane setki razy przez różnych wykonawców na przestrzeni stu lat. Ta odsłona skłania się bardziej ku odbiorcy poszukującemu, bardziej eksperymentującemu z brzmieniem. Ku odbiorcy, który słucha muzyki elektronicznej, lubi nowoczesne aranżacje, ale jest też człowiekiem szeroko postrzegającym muzykę - tłumaczy Darek Makaruk, producent płyty "Kino Mocne".


Co robiłby Robert Brylewski, gdyby żył przed wojną i kiedy będzie można usłyszeć na żywo śpiewane m.in. przez niego szlagiery, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Darek Makaruk (producent płyty "Kino Mocne"), Robert Brylewski (wokalista, muzyk)

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 13.33

pg/tj

Czytaj także

Kasa Chorych w Filharmonii. Najpierw koncert, teraz płyta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 17:48
- Koncert był chronologiczny. Zaczęliśmy od, jak ja to mówię, czarno-białej Kasy Chorych, czyli lat 70. Potem była podróż przez lata 80. i 90. aż do teraźniejszości - mówi grający w zespole na harmonijce ustnej Michał Kielak.
rozwiń zwiń