"Blues na naszym placu". Adam Kulisz i jego blues po śląsku

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 15:06
- Ta płyta powstała w mojej głowie już bardzo dawno temu, miała być moją drugą płytą - powiedział w "Muzycznej Jedynce" Adam Kulisz.
Audio
Adam Kulisz
Adam KuliszFoto: Wojciech Kusiński/PR

Z okazji 30-lecia działalności artystycznej Adama Kulisza na rynku pojawi się płyta Kulisz Trio "Blues na naszym placu" (premiera w piątek, 22 kwietnia). Na krążku znalazło się, między innymi, sześć ludowych śląskich pieśni zaaranżowanych na bluesowo.

- Zachowałem oryginalną linię melodyczną. Starałem się tak to zrobić, by starszy słuchacz miał odczucie, że w melodyce tych piosenek nic się nie zmieniło - wyjaśnił gość Jedynki.

Jak zdradził, pomysł na album zrodził się w jego głowie już dawno. -
14 lat temu napisałem sobie kartkę: "Plan zajęcia się muzyką". Tam było, jako druga płyta, płyta nagrana po śląsku - powiedział Adam Kulisz.

Kim był hipis Wikary? Co Adam Kulisz spalił w ognisku? O czym jest jedyna piosenka na "Blues na naszym placu", która została zaśpiewana "po polsku"? Na krążku można usłyszeć sześcioro Kuliszów, kim są? Odpowiedzi w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Adam Kulisz (polski wokalista, gitarzysta, harmonijkarz, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 18.04.2016

Godzina emisji: 13.25

kk/pg

Czytaj także

Soniamiki i "Federico". Płyta inspirowana Fellinim

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 15:20
Zofia Mikucka, w świecie muzycznym znana jako Soniamiki, właśnie wydała swoją trzecią płytę - "Federico". - Fellini jest punktem odniesienia. To artysta, który zawsze był dla mnie inspiracją przy działaniach muzycznych i wizualnych - mówi artystka.
rozwiń zwiń