Siesta 2016. Gdańsk wypełniony muzyką świata

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 18:40
Jeszcze do niedzieli (24.04) potrwa w Gdańsku Siesta Festival, czyli święto muzyki świata, podczas którego można posłuchać m.in. flamenco, fado, muzyki brazylijskiej i hinduskiej.
Audio
  • Maciej Farski o festiwalu Siesta 2016 (Muzyczna Jedynka)
Nieodłącznym elementem flamenco jest strój. U kobiet są to czarno-czerwone falbaniaste sukienki, kwiaty we włosach, wachlarze i oczywiście specjalne buty (zdjęcie ilustracyjne)
Nieodłącznym elementem flamenco jest strój. U kobiet są to czarno-czerwone falbaniaste sukienki, kwiaty we włosach, wachlarze i oczywiście specjalne buty (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Jedną z gwiazd  tegorocznej imprezy była urodzona w Portugalii Lura, która po trzech latach ponownie odwiedziła festiwal. - W tajemnicy mogę powiedzieć, że była bardzo zadowolona, wczoraj kupiła trzy pary butów i w jednych wystąpiła na scenie - mówi Maciej Farski, współorganizator wydarzenia.

Gość wspomina też koncert pewnej grupy, która, jego zdaniem, wyglądała jak Gang Olsena. - Czarne, długie włosy, czarne stroje, spiczaste sztyblety. Mężczyźni, którzy mają siedem rodzajów broni za pasem, a jednocześnie są przemili, uroczy, romantyczni - mówi.

Zaprasza też na występ "czarnego konia" festiwalu, opowiada o fenomenie portugalskich pieśni, które Polacy szczególnie uwielbiają i zdradza, jakie nietypowe żądania artystów znajdują się w ich umowach z organizatorami festiwalu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Maciej Farski (współorganizator festiwalu Siesta 2016)

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 14.26

mg/ei

Czytaj także

D’arate - flamenco z Andaluzji w studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:00
- Do dziś nie wiem skąd w Polsce tak duża popularność flamenco. Jedyne, co przychodzi mi do głowy to, że jest to w dużej mierze muzyka improwizowana, czyli romantyczna, bo wychodząca prosto z serca - mówi Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szrom o poszukiwaniu muzycznego świętego Graala

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 19:00
- Andrzej Zaucha posiadał swój język artystyczny. Możemy go poszukiwać jak świętego Grala przez całe życie, ale nie każdemu jest dana rozpoznawalność - mówił gość Zbigniewa Krajewskiego.
rozwiń zwiń