Wanda Kwietniewska: jestem człowiekiem reformowalnym

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 16:11
Jest energetyczna, nie jest skomplikowana, wpada w ucho i oby państwu wpadła w ucho na zawsze - mówiła Wanda Kwietniewska o swoim najnowszym singlu "Kava".
Audio
  • Wanda Kwietniewska o swojej twórczości i singlu "Kava" (Muzyczna Jedynka)
Wanda Kwietniewska
Wanda KwietniewskaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

We wtorek w radiowej Jedynce miała miejsce premiera piosenki "Kava" zespołu Wanda i Banda.

- Jestem człowiekiem reformowalnym, gdy czegoś nie wiem na 100 procent, to staram się słuchać innych. Otaczam się ludźmi, którzy mają jakość i mogę im zaufać. Warto słuchać innych, ale potem, jak coś już jest gotowe, to trzeba bronić swojej idei - przyznała artystka.

Wanda Kwietniewska mówiła także o swojej fascynacji bigbitem. - Na muzykę bigbitową trafiłam dzięki starszemu bratu, gdy byłam małym dzieckiem. - Bardzo szybko wiedziałam, że to jest muzyka, która robi na mnie wrażenie - przyznała.

Artystka wspominała także swoją współpracę z zespołem Lombard oraz zdradziła w jakich okolicznościach po raz pierwszy usłyszała swoją piosenkę "Bez zysków, bez strat".

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Wanda Kwietniewska (wokalistka, autorka tekstów, założycielka grupy Wanda i Banda)

Data emisji: 26.04.2016

Godzina emisji: 14.22

to

Czytaj także

"Złota kolekcja" Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 12:34
- Myślę, że to bardzo ciekawa kompilacja, reprezentatywna dla tego, co z Nocną Zmianą Bluesa i ja solo robimy od 34 lat. Chociaż płyta zawiera nagrania tylko z XXI wieku - mówi w "Muzycznej Jedynce" bluesman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Komeda i Urszula Dudziak na płycie winylowej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 11:58
- Seria "Krzysztof Komeda w Polskim Radiu" już jest bogata, a za chwilę będą się ukazywać kolejne części. Wpadłem na pomysł, że jest pewna grupa ludzi, która czeka na płyty winylowe - mówi Piotr Iwicki z Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń