"Polonia Minor" - Voo Voo i Trebunie Tutki znów razem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 18:52
- Płyta nabiera ciała dopiero podczas koncertów. Chcielibyśmy powoli wprowadzać do naszych wspólnych występów utwory związane z nowym projektem - mówił w Jedynce Wojciech Waglewski.
Audio
  • "Polonia Minor" - world music z Polski (Muzyczna Jedynka)
Album Tischner zarejestrowany w 2006 roku w studio S3 i S4 Polskiego Radia w Krakowie to wspólne wydawnictwo połączonych sił zespołów Voo Voo i rodzinnej góralskiej kapeli Trebunie Tutki pod wspólną nazwą Trebunie-Tutki + Voo Voo-nootki
Album "Tischner" zarejestrowany w 2006 roku w studio S3 i S4 Polskiego Radia w Krakowie to wspólne wydawnictwo połączonych sił zespołów Voo Voo i rodzinnej góralskiej kapeli Trebunie Tutki pod wspólną nazwą Trebunie-Tutki + Voo Voo-nootkiFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Po sukcesie pierwszej wspólnej płyty zespołów Voo Voo i Trebunie Tutki pt. "Tischner" (Złota Płyta, nominacja do Fryderyka) muzycy Wojciech Waglewski i Krzysztof Trebunia-Tutka zapraszają w muzyczną podróż – world music rodem z Polski – do Małopolski i jej stolicy Krakowa.

- Pomysłów mamy bardzo dużo. Jesteśmy Małopolanami, ale Małopolska jest wielka swoją wielokulturowością. Mamy nadzieję, że Małopolska królewska, góralska, lachowska, żydowska, cygańska i łemkowska objawi się w swojej barwności muzycznej - tłumaczył wydarzenie Krzysztof Trebunia-Tutka.

W nagraniu audycji muzycy wyjaśnili skąd wziął się pomysł na nowy projekt, zaprosili też do wspólnych koncertów. Ujawnili również plany muzyczne zespołów Voo Voo i Trebunie Tutki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbiegniew Krajewski

Goście: Wojciech Waglewski, Krzysztof Trebunia-Tutka

Data emisji: 21.05.2016

Godzina emisji: 14.18

tj/fbi

Czytaj także

Martyna Jakubowicz: w prostocie siła

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 22:54
- Myśląc o materiale na nową płytę i mając zamysł zrobienia prostych piosenek, przypomniała mi się Ewa Demarczyk - mówi w radiowej Jedynce wokalistka, gitarzystka i kompozytorka.
rozwiń zwiń