Jan Chojnacki i jego "Blues z kapustą"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 15:29
- Blues nie jest smutną pieśnią ciemiężonego przez białych ciemiężycieli czarnego bluesmana siedzącego w przyzbie zrujnowanego kurnika. Blues ma mnóstwo innych form, również tych wesołych, radosnych, dowcipnych - wskazał w radiowej Jedynce Jan Chojnacki.
Audio
Jan Chojnacki
Jan ChojnackiFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Blues z kapustą" Jana Chojnackiego to porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj - niczym na backstage'u - nie tylko B.B. Kinga, Erika Claptona, Carlosa Santanę, ale też Boney M, Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur - Wojciecha Manna. 

- Wszystko zaczęło się od Elvisa Presleya. Gdy go po raz pierwszy usłyszałem - chyba u Lucjana Kydryńskiego, nie pamiętam jaki to był numer - zrozumiałem, że jest jakiś gatunek muzyczny, który wywołuje u mnie zupełnie odmienne emocje od tego wszystkiego, z czym miałem poprzednio do czynienia. Od Elvisa się zaczęło - wyjaśnił w "Muzycznej Jedynce" Chojnacki.

Wysłuchaj całej audycji, w której można znaleźć odpowiedź na pytanie skąd się wziął tytuł książki.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jan Chojnacki (dziennikarz, producent i wydawca)

Data emisji: 24.05.2015

Godzina emisji: 13.29

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak to się stało, że Elvis Presley nie zaśpiewał "Anny Marii"?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 15:03
Agent Elvisa Presleya zwrócił się z prośbą o zgodę na zaśpiewanie piosenki "Anna Maria" do Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Jaką odpowiedź otrzymał? O tym w radiowej Jedynce opowiedział Krzysztof Dzikowski.
rozwiń zwiń