X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

103. rocznica urodzin. Jerzy Wasowski upamiętniony przez Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 16:20
Wybitny kompozytor większość swojego zawodowego życia związał z radiem. We wtorek 31 maja, w dniu urodzin współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, radiowa Jedynka przypomniała jego dokonania. Odbyła się też uroczystość nadania imienia Jerzego Wasowskiego studiu S4/6.
Audio
  • Specjalne wydanie audycji poświęcone Jerzemu Wasowskiemu (Muzyczna Jedynka)
Studiu nagraniowemu Polskiego Radia S 46 nadano imię wybitnego kompozytora i reżysera, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, Jerzego Wasowskiego
Studiu nagraniowemu Polskiego Radia S 4/6 nadano imię wybitnego kompozytora i reżysera, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, Jerzego Wasowskiego Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Polskie Radio na wniosek Fundacji Wasowskich postanowiło upamiętnić związanego z Polskim Radiem wybitnego kompozytora poprzez połączenie jego imienia z jednym z najlepszych w Polsce studiów nagraniowych. O godz. 15. nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi na tablicy przy studiu im. Jerzego Wasowskiego.

Wielkiego twórcę wspominał m.in. jego syn, Grzegorz Wasowski. - Jego życie wyglądałoby inaczej, gdyby zdołał utrzymać się w Krakowie i rozpocząć kolejne studia, fizykę, która była jego marzeniem - opowiadał. Wyjaśnił także, jak zaczęła się przygoda Jerzego Wasowskiego z Polskim Radiem, który początkowo pracował jako szef działu technicznego. - Chyba to on wymyślił termin "realizator dźwięku" - mówił Grzegorz.

Natomiast w części artystycznej wystąpili Dorota Miśkiewicz, Bogdan Hołownia, Klementyna Umer, Gary Guthman i Jacek Bończyk.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzą: Maria Szabłowska, Paweł SztompkeMonika Wasowska i Marcin Kusy

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 13.10

mat.promocyjne, mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Marmolada na księżycu" z przepisu Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 16:56
W "Poranku Dwójki" kompozytor Maciej Małecki opowiedział o płycie wyprodukowanej przez Dwójkę i Fundację Wasowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimy żal". Starsi Panowie przypominają się młodym

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 23:08
rozwiń zwiń