103. rocznica urodzin. Jerzy Wasowski upamiętniony przez Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 16:20
Wybitny kompozytor większość swojego zawodowego życia związał z radiem. We wtorek 31 maja, w dniu urodzin współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, radiowa Jedynka przypomniała jego dokonania. Odbyła się też uroczystość nadania imienia Jerzego Wasowskiego studiu S4/6.
Audio
  • Specjalne wydanie audycji poświęcone Jerzemu Wasowskiemu (Muzyczna Jedynka)
Studiu nagraniowemu Polskiego Radia S 46 nadano imię wybitnego kompozytora i reżysera, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, Jerzego Wasowskiego
Studiu nagraniowemu Polskiego Radia S 4/6 nadano imię wybitnego kompozytora i reżysera, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, Jerzego Wasowskiego Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Polskie Radio na wniosek Fundacji Wasowskich postanowiło upamiętnić związanego z Polskim Radiem wybitnego kompozytora poprzez połączenie jego imienia z jednym z najlepszych w Polsce studiów nagraniowych. O godz. 15. nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi na tablicy przy studiu im. Jerzego Wasowskiego.

Wielkiego twórcę wspominał m.in. jego syn, Grzegorz Wasowski. - Jego życie wyglądałoby inaczej, gdyby zdołał utrzymać się w Krakowie i rozpocząć kolejne studia, fizykę, która była jego marzeniem - opowiadał. Wyjaśnił także, jak zaczęła się przygoda Jerzego Wasowskiego z Polskim Radiem, który początkowo pracował jako szef działu technicznego. - Chyba to on wymyślił termin "realizator dźwięku" - mówił Grzegorz.

Natomiast w części artystycznej wystąpili Dorota Miśkiewicz, Bogdan Hołownia, Klementyna Umer, Gary Guthman i Jacek Bończyk.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzą: Maria Szabłowska, Paweł SztompkeMonika Wasowska i Marcin Kusy

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 13.10

mat.promocyjne, mg

Czytaj także

"Marmolada na księżycu" z przepisu Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 16:56
W "Poranku Dwójki" kompozytor Maciej Małecki opowiedział o płycie wyprodukowanej przez Dwójkę i Fundację Wasowskich.
rozwiń zwiń