X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Frąckowiak w Opolu: kocham Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 17:43
Gwiazdy oraz debiutanci Opola 2016 gościli w plenerowym studiu "Muzycznej Jedynki" na kilka godzin przed inauguracją święta polskiej muzyki.
Audio
  • Jaki będzie 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2016 (Muzyczna Jedynka/ Jedynka)
Halina Frąckowiak gwiazda tegorocznego festiwalu w Opolu
Halina Frąckowiak gwiazda tegorocznego festiwalu w OpoluFoto: PAP/Marcin Kmieciński

53. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2016 rozpoczną dwa koncerty - z okazji 120 lat historii polskiego kina pod hasłem "A ta noc do innych jest niepodobna", oraz koncert debiutów, w którym młodzi artyści zaprezentują swój autorski repertuar. 

W amfiteatrze opolskim działa już plenerowe studio Pierwszego Programu Polskiego Radia. Tuż przed startem festiwalu studio odwiedziły gwiazdy: Halina Frąckowiak, Mieczysław Szcześniak, Janusz Radek, Kortez. Przybyli też tegoroczni debiutanci.

Halina Frąckowiak,w sobotę, jako gość specjalny koncertu Superpremiery wykona "Blaszane pudełko" Igora Jaszczuka. Podczas sobotniego koncertu artystka otrzyma nagrodę specjalną od Polskiego Radia. - Kocham Polskie Radia od początku, od pierwszego nagrania, od czasów współpracy z Andrzejem Korzyńskim w Młodzieżowym Studiu Rytm - wyznała Halina Frąckowiak. Wspominała też współpracę z Józefem Skrzekiem.

Mieczysław Szcześniak w koncercie filmowym zaśpiewa swoje ulubione piosenki, obie przedwojenne: "Już nie zapomnisz mnie" oraz "Baby ach te Baby". Wykonany przez niego a capella fragment "Już nie zapomnisz mnie" zachęca do posłuchania całego koncertu.

Janusz Radek, który w duecie z Mietkiem Szcześniakiem podczas koncertu filmowego wykona  "Żałuję każdego dnia bez Ciebie" przypomniał, że 13 lat temu śpiewał w Opolu utwór "Dziwny jest ten świat". W tym roku ponownie zaśpiewa pieśń Czesława Niemena.

Kortez, który jak sam mówi "W Opolu czuje się jak w domu" wystąpi we wszystkich koncertach tegorocznego Opola. Mówiąc o procesie tworzenia artysta wyznał, że jego piosenki powstają z emocji, które są w nim i dojrzewają aż do momentu, gdy musi je z siebie wyrzucić.

Gośćmi plenerowego studia w amfiteatrze opolskim byli też debiutanci - Justyna Panfilewicz i Mariusz Wawrzyńczyk oraz Zawiałow. Natomiast dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Jarosław Wasik wspominał swój debiut w Opolu 22 lata temu. Zaprosił też na uroczyste otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzą: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke, Marcin Kusy

Goście: Halina Frąckowiak, Mieczysław Szcześniak, Janusz Radek, Kortez, Justyna Panfilewicz i Mariusz Wawrzyńczyk, Daria Zawiałow, zespół Rootzmans, Jarosław Wasik

Data emisji: 3.06.2016

Godzina emisji: 13.19

ab/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak