Opole 2016. Worek nagród dla Varius Manx i Kasi Stankiewicz!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 20:08
- To piękna chwila, która trwa. W życiu ludzie częściej się rozstają niż do siebie powracają. Jeśli więc nastąpił taki powrót, nawet jeśli będzie trwał sezon czy dwa, to zostanie on zapamiętany - mówi Robert Janson z Varius Manx.
Audio
  • Kasia Stankiewicz i muzycy Varius Manx o wspólnych występach na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (Muzyczna Jedynka)
  • Szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki o płycie "Złote Opole" i nawiązaniu współpracy z zespołem Varius Manx (Muzyczna Jedynka)
Opole 2016. Worek nagród dla Varius Manx i Kasi Stankiewicz
Foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP/PAP

Piątkowy wspólny występ zespołu i Kasi Stankiewicz w koncercie filmowym podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wzbudzi ogromne emocje wśród publiczności. - To, co wydarzyło się na tej scenie, było niesamowite. Gdy tylko na nią wyszłam, od razu miałam łączność z publicznością. Nastąpiła chemiczna reakcja, której nie da się wytłumaczyć i już wiedziałam, że będzie dobrze. Jednak to, co stało się po piosence, przekroczyło już jakiekolwiek moje oczekiwania. Odśpiewano mi "Sto lat", a ja zostałam na scenie dłużej niż przewidziany czas antenowy - mówi wokalistka, która świętuje w Opolu swoje urodziny.

Kasia Stankiewicz ponownie zaśpiewała z Varius Manx podczas sobotniego koncertu "SuperPremiery". Za wykonanie utworu "Ameryka" artyści otrzymali wyróżnienia od Polskiego Radia i stowarzyszenia ZAiKS (dla autora muzyki - Robert Janson, dla autora tekstu Jacek "Budyń" Szymkiewicz). Zespół zdobył też przyznaną po raz pierwszy SuperPremierę od jury. O czym opowiada "Ameryka", można dowiedzieć się z rozmowy z muzykami, którą przeprowadzono w plenerowym studiu radiowej Jedynki na opolskim festiwalu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzą: Anna Will, Marcin Kusy

Goście: Kasia Stankiewicz (piosenkarka), Robert Janson, Michał Marciniak, Paweł Marciniak (Varius Manx)

Data emisji: 4.06.2016

Godzina emisji: 14.27

pg/mk

Czytaj także

Robert Janson: na ogół to ja narzucam muzykę autorom tekstów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 16:39
- Tak właśnie powstała piosenka "Ruchome piaski". Andrzej Ignatowski napisał przepiękny tekst, ale punktem wyjścia był film "Nocne graffiti". Najpierw go obejrzałem, a później napisałem muzykę - mówił w radiowej Jedynce kompozytor, gitarzysta i lider zespołu Varius Manx.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Frąckowiak w Opolu: kocham Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 17:43
Gwiazdy oraz debiutanci Opola 2016 gościli w plenerowym studiu "Muzycznej Jedynki" na kilka godzin przed inauguracją święta polskiej muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2016. Dominika Barabas szykuje niespodziankę

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 16:20
- Chcielibyśmy, żeby "Andy" zabrzmiał troszeczkę mocniej. Nagranie płytowe jest bardzo akustyczne i nie wiem, czy na opolską scenę by wystarczyło - mówiła artystka przed koncertem "SuperPremiery" na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej.
rozwiń zwiń