X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Gaszyński podbija Ciechocinek

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 16:02
Gwiazdy jazzu i bluesa zagrają na Happy Jazz Festival w Ciechocinku. Kurort obchodzi jubileusz 180 lat istnienia.
Audio
  • Teresa Kudyba, Jerzy Szymański, Krzysztof Sieradzki o 2. Happy Jazz Festiwal w Ciechocinku (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Jerzy Szymański i Krzysztof Sieradzki z zespołu Skołowani.
Jerzy Szymański i Krzysztof Sieradzki z zespołu Skołowani. Foto: Wojciech Kusiński/PR

Jazz, zanim wkroczył do filharmonii, był muzyką ludyczną, taneczną, cieszył ludzi, dawał im odpoczynek i rozrywkę po pracy. To banalne twierdzenie skłoniło Marka Gaszyńskiego do tego, by w trakcie jednej imprezy przywrócić jazzowi to pierwotne znaczenie. I tak, przed rokiem, Gaszyński wraz z Adamem Jędrzejowskim wymyślili i zainaugurowali festiwal z gwiazdami polskiej muzyki jazzowej czyli Happy Jazz Festival w Ciechocinku. Promując festiwal, pisali: "Chcemy mieszkańcom, turystom i kuracjuszom zaprezentować pogodne, radosne oblicze muzyki jazzowej i bluesowej. Chcemy ich wciągnąć do wspólnej zabawy, a nie tylko do biernego słuchania".

W tym roku, w sierpniu, muszla koncertowa w Parku Zdrojowym znów zabrzmi na jazzowo. Wystąpią gwiazdy polskiego jazzu. Zagra też bluesowy zespół Skołowani, którego członkowie - Jerzy Szymański i Krzysztof Sieradzki, gościli w studiu Muzycznej Jedynki.

Obecna także w studiu Teresa Kudyba, reżyserka filmowa, autorka filmów o Ciechocinku i mieszkanka tego miasta, zapraszając na ciechocińskie festiwale, zdradziła pewien sekret. - Będzie nowy przebój o Ciechocinku. Słowa napisał Marek Gaszyński, muzykę właśnie teraz tworzy Katarzyna Gaertner, a zaśpiewa Krzysztof Cugowski - z radością poinformowała Kudyba.

Ciechocinek to miasto festiwali, o których więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Goście: Teresa Kudyba (reżyserka filmowa, autorka filmów o Ciechocinku), Jerzy Szymański i Krzysztof Sieradzki (zespół Skołowani)

Data emisji: 16.06.2015

Godzina emisji: 14.27

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Subiektywna historia jazzu według Marka Gaszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 13:14
- Bardzo trudno uchwycić moment, kiedy narodził się jazz. Zaryzykowałbym twierdzenie, że był to rok 1900, bo właśnie wtedy urodził się Louis Armstrong - mówił w Jedynce Marek Gaszyński z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Happy Jazz Festival – integracja po ciechocińsku

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 14:14
- Chciałem przypomnieć, że jazz był kiedyś wesoły, ludyczny i taneczny. Było tak jeszcze w latach 50. XX wieku, zanim wkroczył do filharmonii - mówi Marek Gaszyński, organizator Happy Jazz Festival.
rozwiń zwiń