Irena Kwiatkowska i jej przepis na sukces

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 23:23
- Irena Kwiatkowska powtarzała, że trzeba "pracować, pracować i jeszcze raz pracować". Była zdania, że trzeba być rzemieślnikiem - opowiada pisarz Roman Dziewoński.
Audio
  • Roman Dziewoński o książce "Irena Kwiatkowska i znani sprawcy"
Aktorka Irena Kwiatkowska w garderobie
Aktorka Irena Kwiatkowska w garderobieFoto: PAP/Henryk Rosiak

Irena Kwiatkowska jest jedną z najlepszych polskich aktorek wszech czasów i ogromnie ważną osobą dla Polskiego Radia. Jest również bohaterką książki Romana Dziewońskiego "Irena Kwiatkowska i znani sprawcy". - Była ona o tyle trudną partnerką w rozmowie, bo mówiła o kolegach, przyjaciołach. Motywem powstania tej książki było to, że pani Irena powiedziała: "Dobrze, jeśli chcesz pisać, to pisz, ale musi być o przyjaciołach, kolegach, maestrii słowa Jeremiego Przybory" i starałem się tak to przywołać - opowiada Roman Dziewoński.

W programie wyjaśniliśmy, co zdaniem Ireny Kwiatkowskiej jest zawodową weryfikacją dla aktora i jak na książkę o znakomitej artystce reaguje młode pokolenie.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Roman Dziewoński (pisarz, architekt, reżyser)

Data emisji: 16.06.2016

Godzina emisji: 13.46

sm/tj

Czytaj także

Mistrzowie komedii: Irena Kwiatkowska

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 18:45
Już wkrótce pierwsza z cyklu wakacyjnych audycji, w których usłyszą Państwo legendy polskiej estrady, kabaretu, teatru, filmu i radia. "Mistrzów komedii" inaugurujemy audycją o "aktorce komediowej stulecia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

50-lecie Kabaretu Dudek. "Widz był dla twórców partnerem"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 16:18
- Domeną Kabaretu Dudek były teksty znakomitych autorów, które nie odnoszą się do konkretnych sytuacji, a do pewnych zachowań ludzkich - mówi Roman Dziewoński, syn założyciela legendarnej grupy Edwarda.
rozwiń zwiń