Alicja Węgorzewska zaprosiła do stolicy Jana A.P. Kaczmarka

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 19:28
- Dobiega końca jubileuszowy, 10. sezon Mazowieckiego Teatru Muzycznego, który zamykamy Galą Muzyki Oscarowej i 10. edycją Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury - mówi dyrektor Alicja Węgorzewska.
Audio
  • Alicja Węgorzewska o Koncercie Muzyki Oscarowej i 10. edycji Teatralnych Nagród Muzycznych w Filharmonii Narodowej (Muzyczna Jedynka)
Alicja Węgorzewska
Alicja WęgorzewskaFoto: Kajetan Tłokowski/PR

Oba wydarzenia odbędą się w Filharmonii Narodowej w Warszawie w poniedziałek 20 czerwca. - W pierwszej części koncertu zagra Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją Moniki Wolińskiej - jedynej Polki, która dyrygowała w Carnegie Hall. Muzycy będą akompaniować do pokazu mody scenicznej haute couture. Zagrają z laureatami Teatralnych Nagród Muzycznych w kategoriach śpiewak, śpiewaczka, debiut, a także wokalistka i wokalista musicalowi. Druga część będzie już zupełnie unikatowa. Nie było dotychczas w Warszawie koncertu autorskiego Jana A.P. Kaczmarka, odkąd zdobył on Oscara - podkreśla Alicja Węgorzewska.


Czytaj także
Jan Kaczmarek 1200.jpg
Jan A.P. Kaczmarek o festiwalu filmu, muzyki i idei

Skąd w tegorocznej kapitule Teatralnych Nagród Muzycznych obecność Rafała Olbińskiego, a także muzykę jakiego innego jeszcze polskiego zdobywcy Oscara za ścieżkę dźwiękową będzie można usłyszeć podczas warszawskiego koncertu, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Alicja Węgorzewska (śpiewaczka operowa, dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego)

Data emisji: 18.06.2015

Godzina emisji: 14.15

pg/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Romanca łączy siły z artystami operowo-operetkowymi

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 14:28
W widowisku "Romanca Operowo" biorą udział znani śpiewacy: Alicja Węgorzewska, Sylwia Lorens i Leszek Świdziński. Oprócz tradycyjnych utworów romskich zostały w nim zaprezentowane dzieła muzyki klasycznej inspirowane tradycją i twórczością Romów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Węgorzewska: "Kolory miłości" to podziękowanie dla Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:01
- To jest płyta, która nie powstała 13 lat temu, a która miała byś stworzona, napisana i wyprodukowana przez Grzegorza - mówiła o swojej najnowszej płycie śpiewaczka operowa. "Il Colori Dell' Amore" dla Alicji Węgorzewskiej masterował sam mistrz Bob Katz.
rozwiń zwiń