Gwiazdorska Rawa Blues Festival jesienią w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 16:00
Organizowany od 1981 roku, jeden z największych bluesowych festiwali na świecie - Rawa Blues zapowiada się w tym roku wyjątkowo atrakcyjnie.
Audio
  • Irek Dudek o tegorocznym Rawa Blues Festival (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Irek Dudek zaprasza na Rawę Blues, ale także na koncerty Lata z radiem
Irek Dudek zaprasza na Rawę Blues, ale także na koncerty Lata z radiemFoto: Wojciech Kusiński/PR

Już po raz 36. na przełomie września i października Katowice zabrzmią bluesem.- W tym roku więcej będzie polskich wykonawców - zapowiada pomysłodawca i organizator Rawy Blues Irek Dudek. Zdradza nowość, jaką w tym roku będzie akademia gitary, czyli warsztaty prowadzone przez brytyjskiego mistrza Alberta Lee. Ten wirtuoz stylu fingerpicking zagra wraz ze swoim zespołem w hali Spodka 1 października.

Natomiast dzień wcześniej będziemy świadkami wydarzenia na skalę światową. Jedna z najwybitniejszych postaci współczesnego bluesa, znakomity wokalista, zaprezentuje swoje kompozycje w symfonicznych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na tegoroczny 36. Rawa Blues Festival. Kevin Moore – znany lepiej pod artystycznym pseudonimem Keb’ Mo' – 30 września wystąpi z towarzyszeniem muzyków katowickiego NOSPR-u.

Dynamiczny, żywiołowy i pogodny Irek Dudek zagra na tegorocznej trasie na Lata z Radiem. Na koncercie w Kaliszu, 6 sierpnia pokaże inne spojrzenie na swoje dawne wcielenie jako Shakin' Dudi.


***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Ireneusz Dudek (kompozytor, wokalista, autor tekstów, organizator festiwalu Rawa Blues)

Data emisji: 20.06.2016

Godzina emisji: 14.07

ab/pg

Czytaj także

Ireneusz Dudek: nie chciałem być jak "prawie Amerykanin"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 11:11
- Wszystkie utwory Shakin' Dudiego skomponowałem na fortepianie nie umiejąc grać na tym instrumencie - zdradzał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" jeden z gigantów polskiego bluesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legendy muzyki na Rawa Blues w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 22:15
- Rawa Blues ma zawsze wykonawców z górnej półki, którzy przyjeżdżają zza oceanu do Polski na jedyny koncert w Europie - opowiada Irek Dudek, dyrektor największego na świecie festiwalu bluesowego.
rozwiń zwiń