Najsłodsze słowa miłości i muzyka z przesłaniem Tomasza Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 12:39
- Do słów, które są dla mnie najważniejsze, dopisuję melodię i cieszę się, że dalej mogę zajmować się tym pięknym zawodem, jakim jest bycie muzykiem - mówi w "Muzycznej Jedynce" Tomasz Kamiński.
Audio
  • Tomasz Kamiński opowiada o swojej ostatniej płycie "Muzyka z przesłaniem" (Muzyczna Jedynka)
Tomasz Kamiński
Tomasz KamińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ostatni autorski album gościa Jedynki nosi tytuł "Muzyka z przesłaniem". Inspiracją do napisania piosenek - jak zdradza Tomasz Kamiński - często jest dla niego literatura, a sam akt tworzenia odbywa się w krótkim czasie. - Te utwory są bardzo proste, niosą jakąś treść, nazwałem to przesłaniem i od tego się odbijam, od jakiegoś refrenu, który zawiera coś ważnego dla mnie. Często mówię o tym na koncertach, że są to piosenki, będące pewnego rodzaju zadaniami dla mnie, abym był lepszym człowiekiem, mężem, ojcem - opowiada wokalista.

W audycji mówiliśmy o doświadczeniu, wyniesionym z wieloletniej pracy w grupie Nocna Zmiana Bluesa oraz o tym, co zdaniem Tomasza Kamińskiego jest ważne w czasie tworzenia muzyki. Jak długo trwało nagrywanie płyty "Muzyka z przesłaniem" i kogo usłyszymy na tym krążku? Kiedy można posłuchać tych utworów na żywo? Co sprawia, że "nie opuszczaj mnie" i "bądź blisko mnie" to najpiękniejsze słowa miłości?

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Tomasz Kamiński (muzyk jazzowy i bluesowy, skrzypek, wokalista)

Data emisji: 20.06.2016

Godzina emisji: 13.25

sm/tj

Czytaj także

Ireneusz Dudek: nie chciałem być jak "prawie Amerykanin"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 11:11
- Wszystkie utwory Shakin' Dudiego skomponowałem na fortepianie nie umiejąc grać na tym instrumencie - zdradzał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" jeden z gigantów polskiego bluesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnetyczna siła Krokus Jazz Festival

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 22:00
Co roku do Jeleniej Góry przybywają coraz lepsi artyści na Krokus Jazz Festival. - Jeszcze się nie zakończyła tegoroczna edycja, a wszyscy już się cieszą na kolejną - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Andrzej Patlewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakopower plus jazz. Płyta z Atom String Quartet

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 14:45
Muzycy Zakopower wydali nowy album pt "Drugie pół". - Płyta jest inna z wielu względów - mówi członek folkowej grupy Sebastian Karpiel-Bułecka.
rozwiń zwiń