Przejmujące przesłanie płyty "Karma" Joanny Kondrat

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 16:40
Pięć lat po debiutanckiej płycie "Samosie", Joanna Kondrat wydała właśnie drugi album "Karma".
Audio
  • Joanna Kondrat odpowiada, dlaczego na drugą jej płytę czekaliśmy aż pięć lat (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Im dalej chcesz zajść, tym bardziej się musisz cofnąć to motto Joanny Kondrat
"Im dalej chcesz zajść, tym bardziej się musisz cofnąć" to motto Joanny KondratFoto: Wojciech Kusiński/PR

Joanna Kondrat jest autorką słów do dziesięciu utworów znajdujących się na płycie. Są to metaforyczne i mocne teksty z osobliwą warstwą muzyczną.

- Do wydania tej płyty byłam gotowa już dwa lata temu, ale musiałam zrobić krok wstecz. Jako twórca musiałam lepiej ją przemyśleć, dojrzeć do tej płyty, znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. I to się udało, bowiem na pierwszej mojej płycie "Samosie" wyłącznie stawiam pytania, zaś na "Karmie" daję kilka odpowiedzi - wyznaje Joanna Kondrat. Dodaje: - moje motto brzmi: - "Im dalej chcesz zajść tym bardziej musisz się cofnąć" . Dlatego "Karma" ma za zadanie zainspirować odbiorcę, by się zatrzymał,  pomyślał, ocenił w jakim jest punkcie życia.Artystka opowiedziała także o niełatwych, ale też wzbogacających zarówno ją samą, jak i cały zespół, koncertach w zakładach karnych. Koncerty te znalazły odzwierciedlenie w teledysku do płyty "Karma". Plan zdjęciowy był na terenie zakładu karnego, a kilku osadzonych wzięło udział w nagraniu.

W audycji posłuchaliśmy tytułowej piosenki z płyty "Karma".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Joanna Kondrat (piosenkarka, autorka tekstów)

Data emisji: 24.06.2016

Godzina emisji: 14.22

ab

Czytaj także

65 lat polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 10:08
Album złożony z 4 płyt prezentuje historię piosenki w Polsce, od piosenek z epoki realnego socjalizmu śpiewanych o mostach, autobusach, robotnikach, przez poetyckie, także te pisane na znak protestu, po utwory wiążące się ze zmianami historycznymi.
rozwiń zwiń