X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Gloria Victis" zespołu Lustro. Partyzanckie piosenki na rockowo

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 16:00
- Słuchałem poprzednich wykonań tych utworów i stwierdziłem, że nie ma jedynego słusznego wykonania. Dlatego podeszliśmy z większa śmiałością do zaaranżowania ich na właściwy nam, rockowy sposób - przyznaje Grzegorz Kowalczyk z zespołu Lustro.
Audio
  • Muzycy zespołu Lustro opowiadają o swojej najnowszej płycie "Gloria Victis" (Muzyczna Jedynka)
Jak przyznają muzycy bardzo ich cieszy uznanie publiczności, także tej najstarszej, której reakcji najbardziej się obawiali
Jak przyznają muzycy bardzo ich cieszy uznanie publiczności, także tej najstarszej, której reakcji najbardziej się obawialiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z pomysłem nagrania znanych utworów o tematyce wojennej i partyzanckiej wystąpili liderzy Zespołu Odtwórstwa Historycznego "VIS-Radom", bracia Przemysław i Bartosz Bednarczykowie. Poszukując oryginalnych i atrakcyjnych form przekazu treści historycznych, zaproponowali muzykom grupy Lustro udział w widowisku historycznym pt.: "Las odpowie ciszą". - Do naszego repertuaru weszły wówczas "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Rozszumiały się wierzby płaczące" i "Biały krzyż" - wspominają Grzegorz Kowalczyk i Konrad Przerwa.

Z czasem, jak przyznają muzycy, w ich repertuarze pojawiało się coraz więcej piosenek partyzancko-patriotycznych. Publiczność na koncertach dopytywała się właśnie o te utwory i o płytę , co zaowocowało ukazaniem się albumu "Gloria Victis", który swoim patronatem objęła radiowa Jedynka. 

Czy wszystkie piosenki z "historycznego repertuaru" grupy znalazły się na płycie? Jaka opowieść wiąże się z muzyką do wiersza Kazimierza Wierzyńskiego "Święty Boże". Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Grzegorz Kowalczyk i Konrad Przerwa (muzycy zespołu Lustro)

Data emisji: 29.06.2016

Godzina emisji: 13.26

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Mlynkowa: to najlepsze, co do tej pory nagrałam

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 15:40
- Mam coraz więcej odwagi, na coraz więcej sobie pozwalam - i muzycznie, i wokalnie. To absolutnie moja muzyka, z którą w pełni się utożsamiam - mówi wokalistka o swojej nowej, jeszcze nie wydanej płycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jola Tubielewicz: melodia jest dla mnie najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 15:52
- W piosenkach zwracam ogromną uwagę na melodię. Gdy sama piszę, jest tak samo. Melodia wręcz samo do mnie przychodzi, wypływa ze mnie, po prostu jest - mówi w "Muzycznej Jedynce" młoda artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Łobodziński: Dylan jest jak kosmos

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 16:33
- On jest tak bogaty, że nie umiem powiedzieć, który wycinek jego twórczości lubię najbardziej. Zależnie od tygodnia czasem jest to okres chrześcijański, czasem folkowy, a innym razem elektryczny - mówi lider zespołu Dylan.pl.
rozwiń zwiń