Wyjątkowy nowy klub jazzowy w sercu Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 19:41
- Jazz jest w Polsce popularny od lat 50.- 60. minionego wieku, więc mamy publiczność. Brakowało tylko lokalu, w którym mogliby konsumować na co dzień muzykę - opowiada Artur Dutkiewicz, kompozytor.
Audio
  • Artur Dutkiewicz opowiada o wyjątkowym klubie w sercu Warszawy (Muzyczna Jedynka)
Artur Dutkiewicz
Artur DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Znakomity pianista opowiada, że w Warszawie przy ul. Noakowskiego 16 otworzył się klub, którego właściciel jest pasjonatem tego gatunku muzycznego, a nie restauratorem. Jego zdaniem będzie to znakomite miejsce spotkań dla miłośników jazzu. Ma ono szansę stać się nie tylko sceną koncertów i próbu, ale również ośrodkiem promocji polskiej muzyki. - W piątek będę miał przyjemność zagrać tam koncert wraz z moim trio - przyznaje Artur Dutkiewicz.

Jakie lokale w stolicy są godne polecenia dla amatorów jazzu? Kto w nich bywa? Czym różni się polska scena muzyczna od zagranicznej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Artur Dutkiewicz (pianista jazzowy, kompozytor)

Data emisji: 30.06.2016

Godzina emisji: 13.38

sm/tj/gs

Czytaj także

Lekkość upływu czasu w piosenkach Roberta Kasprzyckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 23:31
- Mam na płycie kilka utworów, które są krótsze, natomiast "Rozmarynowa" rozrosła mi się pod palcami i pod dźwiękiem. Nie mogła być krótsza - mówi muzyk Robert Kasprzycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kozienice zapraszają na wyjątkowy festiwal

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 22:52
- Bardzo się cieszę, że młode osoby, które startują w naszym konkursie piosenki, często sięgają po znakomite kompozycje Bogusława Klimczuka - mówi Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lutosławski - Retuned". Płyta, która zaskakuje i wciąga

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:11
Trzech muzyków: Szymon Klima, Piotr Wyleżoł i Adam Kowalewski postanowiło w niezwykły sposób zinterpretować dzieła Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń