Jan Chojnacki zaprasza na Suwałki Blues Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:00
- Nie jestem pomysłodawcą festiwalu, ale staram się pielęgnować blues na Podlasiu razem z przyjaciółmi z Suwałk na czele z Bogdanem Topolskim, szefem festiwalu - mówi Jan Chojnacki zapraszając na serię koncertów, które odbędą się już w dniach 7-10 lipca w ramach 9. Suwałki Blues Festiwal.
Audio
  • Jan Chojnacki zaprasza na Suwałki Blues Festiwal (Muzyczna Jedynka)
- W tym roku na Suwałki Blues Festiwal wystąpi ponad 50 artystów z całej Europy i USA - mówi Jan Chojnacki
- W tym roku na Suwałki Blues Festiwal wystąpi ponad 50 artystów z całej Europy i USA - mówi Jan ChojnackiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak przypomniał Jan Chojnacki w rozmowie z Marią Szabłowską to właśnie dzięki bluesowi wiele osób zainteresowało się przed laty muzyką rozrywkową, bo przecież rock and roll jest dzieckiem bluesa. Z tą różnicą , że jak powiedział "blues jest muzyką nie pobudzającą światełek komercyjnych". 

W dniu rozpoczęcia tegorocznego festiwalu swoja premierę będzie miała płyta dokumentująca zeszłoroczne koncerty Suwałki Blues Festiwal. Kto w tym roku będzie gwiazdą festiwalu? Koncertu, którego z wykonawców, będzie można posłuchać na żywo w Polskim Radiu? Co wyróżnia Suwałki Blues Festiwal spośród podobnych imprez? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jan Chojnacki (dziennikarz, producent i wydawca)

Data emisji: 1.07.2015

Godzina emisji: 13.29

gs/kd

Czytaj także

Jan Chojnacki i jego "Blues z kapustą"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 15:29
- Blues nie jest smutną pieśnią ciemiężonego przez białych ciemiężycieli czarnego bluesmana siedzącego w przyzbie zrujnowanego kurnika. Blues ma mnóstwo innych form, również tych wesołych, radosnych, dowcipnych - wskazał w radiowej Jedynce Jan Chojnacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Nowakowski: nowe studio, nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 17:08
- Przygotowuję się do kolejnej płyty. Wybudowałem sobie nowe studio, w którym będę mógł nagrywać saksofony. Singiel będzie gotowy jeszcze w tym roku. Na pewno będzie to coś wokalnego - mówi muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy nowy klub jazzowy w sercu Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 19:41
- Jazz jest w Polsce popularny od lat 50.- 60. minionego wieku, więc mamy publiczność. Brakowało tylko lokalu, w którym mogliby konsumować na co dzień muzykę - opowiada Artur Dutkiewicz, kompozytor.
rozwiń zwiń