"Ślimakowe Rytmy" - festiwal muzycznych barw z całego świata

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:55
- W tym roku nie będzie ograniczenia instrumentów. Oprócz skrzypiec, fortepianu, wiolonczeli czy saksofonu będą też na przykład tradycyjne chińskie instrumenty, jak cytra czy lutnia - mówi Barbara Kaczyńska, współorganizatorka festiwalu "Ślimakowe Rytmy".
Audio
  • Barbara Kaczyńska o II festiwalu "Ślimakowe Rytmy" (Muzyczna Jedynka)
- Będzie bardzo barwnie: od muzyki folklorystycznej do klasycznej - mówi  Barbara Kaczyńska
- Będzie bardzo barwnie: od muzyki folklorystycznej do klasycznej - mówi Barbara KaczyńskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

II Międzynarodowy Festiwal Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe Rytmy" odbędzie się w dniach 11-13 lipca pod patronatem Jedynki. Pomysłodawcą imprezy jest prof. Henryk Skarżyński, który w 1992 roku jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej. Poprzez festiwal chciał on pokazać szerokiej publiczności talenty muzyczne uratowane dzięki postępowi w nauce i medycynie.

- W ogóle nie słychać, że te osoby miały kiedykolwiek jakieś zaburzenia słuchu. Normalnie muzykują, grają, śpiewają. W tym roku będzie więcej osób śpiewających. Bo osobom, które przeszły jakieś zaburzenia słuchu, trudniej jest śpiewać niż grać na instrumencie - tłumaczy w "Muzycznej Jedynce" Barbara Kaczyńska.

Ilu uczestników - i z jakich krajów - wystąpi na tegorocznym festiwalu "Ślimakowe Rytmy", przez kogo będą oceniani i jaką niespodziankę - z myślą o koncercie galowym - przygotowali prof. Skarżyński i kompozytor Krzesimir Dębski, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Maria Szabłowska

Gość: Barbara Kaczyńska (współorganizatorka festiwalu II Międzynarodowy Festiwal Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe Rytmy")

Data emisji: 01.07.2016

Godzina emisji: 13.41

pg/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ślimakowe rytmy". Festiwal niesłyszących, którzy wrócili do świata dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 09:20
- To nie będzie paraolimpiada, tylko spotkanie wielkich artystów, w których życiu wydarzyło się coś, co spowodowało, że zostali odcięci od świata - powiedział w Jedynce prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Skarżyński: moją pierwszą miłością była historia

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 14:17
- Zaczęło się od przeczytania "Trylogii" w wakacje po pierwszej klasie podstawówki. Uniosła mnie ta chęć poznawania dziejów I Rzeczpospolitej. Później czytałem na ten temat, co tylko się dało - mówi światowej sławy otolaryngolog.
rozwiń zwiń