Płyta, która oddaje ducha Światowych Dni Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 18:43
- Światowe Dni Młodzieży to mieszanka kultur, stylów, gatunków. I taka również jest ta płyta - mówi o nowym wydawnictwie Polskiego Radia "…teraz i po wszystkie czasy" Piotr Iwicki z Agencji Muzycznej.
Audio
  • Dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki o płycie "…teraz i po wszystkie czasy" (Muzyczna Jedynka)
- Odkąd dostaliśmy tę płytę z wytwórni, nie potrafię się z nią rozstać - mówi Piotr Iwicki (na zdjęciu okładka albumu teraz i po wszystkie czasy)
- Odkąd dostaliśmy tę płytę z wytwórni, nie potrafię się z nią rozstać - mówi Piotr Iwicki (na zdjęciu okładka albumu "…teraz i po wszystkie czasy")Foto: materiały prasowe

Płyta jest kompilacją 13 utworów z przesłaniem o charakterze religijnym. Do wybranych tekstów literackich oraz Psalmów powstały wybitne kompozycje polskich kompozytorów, m.in. Seweryna Krajewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Wojciecha Karolaka i Mateusza Pospieszalskiego. Ich wykonawcami są tacy artyści, jak Grażyna Łobaszewska, Mieczysław Szcześniak, Grzegorz Markowski, Dorota Miśkiewicz, Stanisław Soyka, Natalia Kukulska i Anna Maria Jopek.

Album "…teraz i po wszystkie czasy" został wydany z okazji tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Utwory, które na niego trafiły pochodzą ze zbiorów Polskiego Radia i TVP. Wyjątkiem jest hymn "Błogosławieni miłosierni" skomponowany specjalnie z okazji krakowskich ŚDM. Płytę można kupić na sklep.polskieradio.pl.

Inną nowością Agencji Muzycznej Polskiego Radia, o której opowiada Piotr Iwicki jest płyta, gdzie zamiast muzyki rządzi słowo, i to słowo Jana Pawła II...

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Piotr Iwicki (dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia)

Data emisji: 8.07.2016

Godzina emisji: 13.23

pg/kul

Czytaj także

"Piłka dla papieża". Dołącz się do akcji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 13:43
Młodzi sportowcy chcą wręczyć papieżowi Franciszkowi piłkę podpisaną przez reprezentację Polski na Euro 2016.
rozwiń zwiń