Jak połączyć różne muzyczne światy?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 23:31
- Spotkania z muzykami to jak podróż w nieznane miejsca, to zetknięcia z osobami z zupełnie innych rejonów muzycznych i coś nowego się z tego tworzy - opowiada wokalistka Ania Broda.
Audio
  • Ania Broda i Maciej Pruchniewicz opowiadają o projekcie Nova Energia (Muzyczna Jedynka)
Ania Broda i Maciej Pruchniewicz
Ania Broda i Maciej PruchniewiczFoto: W. Kusiński/ PR

Ania Broda i Maciej Pruchniewicz pracują obecnie nad projektem Nova Energia, wynikającym z fuzji i spotkania dwójki muzyków. - Wydaje mi się, że Nova Energia jest nam potrzebna, bo świat nieustannie eksploruje, eksperymentuje i czerpie z tego, co było kiedyś, by stworzyć coś nowego. My jesteśmy pomostem pomiędzy przeszłością a przyszłością - opowiada Ania Broda.

W rozmowie wyjaśniliśmy na czym polega biały śpiew i opowiedzieliśmy o osobach zaangażowanych w ten projekt muzyczny. Zdradziliśmy gdzie muzycy się poznali i jak wpadli na pomysł wspólnej współpracy. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Anna Broda (wokalistka, posługująca się techniką śpiewu białego, wirtuozka gry na cymbałach wileńskich), Maciej Pruchniewicz (gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny)

Data emisji: 19.07.2016

Godzina emisji: 14.17

sm/ab

Czytaj także

Swingująca królowa polskiego jazzu - Carmen Moreno

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 15:32
Wciąż koncertująca legenda jazzu - Carmen Moreno będzie świętować 90. urodziny na specjalnym koncercie w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Rynkowski: zawsze, gdy gram, jest pogoda

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 22:35
- W ponad 20-letniej karierze tylko raz przeżyłem ulewę. Zawsze było tak, że np. do godz. 16.00 padało, a później podczas mojego koncertu wychodziło słońce - mówił w Jedynce piosenkarz.
rozwiń zwiń