X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kazik Staszewski: to nie będzie "Tata Kazika 3"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 09:00
- To ma być zamierzona stylizacja na to, co tata robił, ale jednakowoż nasza własna i robiona 40-50 lat po tym, jak te teksty powstały - mówi w "Muzycznej Jedynce" artysta o swoim nowym projekcie.
Audio
  • Kazik Staszewski o nowej płycie z tekstami swojego ojca i potrójnym koncercie na Cieszanów Rock Festiwal (Muzyczna Jedynka)
  • Artur Tylmanowski o artystach, którzy wystąpią na Cieszanów Rock Festiwal (Noc z Jedynką)
- Będziemy musieli sami skomponować piosenki do tekstów ojca - mówi Kazik Staszewski o płycie nagrywanej z Kwartetem Pro Forma
- Będziemy musieli sami skomponować piosenki do tekstów ojca - mówi Kazik Staszewski o płycie nagrywanej z Kwartetem Pro FormaFoto: Jacek Konecki/PR

Kazik Staszewski wraz z Kwartetem ProForma pracuje obecnie nad płytą z nieznanymi tekstami swojego ojca. Jak sam jednak zastrzega, nie będzie to wprost kontynuacja pomysłu znanego z płyt "Tata Kazika" i "Tata Kazika 2".

- Tamte płyty powstawały w podobnych warunkach. Mieliśmy materiał, który był do usłyszenia, mieliśmy taśmę z tymi piosenkami, więc wiadomo było jakie tam są harmonie, melodie i słowa oraz jak to jest zaśpiewane. Myślałem, że obie płyty "Tata Kazika" załatwiają całą historię, a dodatkowych tekstów jest może jeszcze dziesięć. Okazała się, że scheda po moim tacie jest dużo większa i składa się na nią ponad 70 poetyckich tekstów – zdradza gość Jedynki.

Część premierowego materiału będzie można usłyszeć na tegorocznym Cieszanów Rock Festiwal. W sumie na tamtejszej scenie Kazik pojawi się aż trzy razy: oprócz koncertu z Kwartetem ProForma (21.08) zagra również z formacją KNŻ (19.08) i Kultem (20.08). Czy będzie to zatem rodzaj benefisu? - Póki zdrowie dopisuje, to ja na żadne benefisy się nie zapisuję. To będzie potrójny koncert monograficzny - podkreśla artysta. Z nagrania audycji można się również dowiedzieć, jakie dwie płyty Kultu zostaną wykonane w całości podczas Cieszanów Rock Festiwal.

Więcej o tym festiwalu opowiada jego organizator Artur Tylmanowski, który był gościem nie tylko "Muzycznej Jedynki", ale także "Nocy z Jedynką" 10 sierpnia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Kazik Staszewski (wokalista, autor tekstów, aranżer), Artur Tylmanowski (kurator programowy Cieszanów Rock Festiwal)

Data emisji: 26.07.2016

Godzina emisji: 14.15

pg/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazik debiutuje z Kwartetem ProForma. "Poszedłem w krainę łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 15:39
- Już jesienią zeszłego roku było wiadomo, że KNŻ kończy żywot. Potrzebowałem też odskoczni od Kultu. Tym razem nie poszedłem w krainę ostrości - mówił w Jedynce Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa jak terapia. Autobiografia Kazika Staszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 19:55
- Opowieść o całym życiu uświadomiła mi, że oceniam siebie samego trochę zbyt krytycznie - o pracy nad "Idę tam gdzie idę" opowiadają w Jedynce Kazik i autor tego wywiadu rzeki Rafał Księżyk.
rozwiń zwiń