Złota płyta Mietka Szcześniaka "Songs From Yesterday"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:40
- Weszliśmy do studia, by złożyć hołd naszym idolom, piosenkom, które były kamieniami milowymi, wielkimi hitami wielu pokoleń zarówno wyznawców popu, jak i rock'n'rolla - tak o swojej najnowszej płycie mówił Mietek Szcześniak.
Audio
  • Mietek Szcześniak o płycie "Songs From Yesterday" (Muzyczna Jedynka)
Mietek Szcześniak prezentuje złotą płytę Songs From Yesterday
Mietek Szcześniak prezentuje złotą płytę "Songs From Yesterday" Foto: Wojciech Kusiński/PR

Artysta podziękował współtwórcom płyty "Songs From Yesterday": Krzysztofowi Herdzinowi, Robertowi Kubiszynowi i Cezaremu Konradowi. Dodał, że nagranie było eksperymentem. - Postanowiliśmy nagrać tę płytę tak, jak robiono to kiedyś, czyli wejść do studia i od razu na żywo zarejestrować cały materiał. Było to szaleństwo, któremu dałem się porwać i nie żałuję - podsumował.

Szcześniak wyznał, że ma teraz okres dużej aktywności artystycznej. Pracuje jednocześnie nad kilkoma projektami. - Pcha mnie do tego państwa akceptacja, chęć słuchania, podążania za tym, co moja wyobraźnia i serce chce opowiedzieć - dodał nasz gość.

W ostatnim czasie oprócz pracy nad "Songs From Yesterday" Szcześniak nagrywał w Los Angeles materiał z Life Choir oraz skomponował muzykę do wierszy ks. Jana Twardowskiego. - Poezja ks. Jana Twardowskiego jest dostępna, prostolinijna, trudno jest znaleźć człowieka, który w tak prostych słowach oddawałby rzeczy wielkie - tłumaczył nasz gość i zacytował fragment poezji Twardowskiego: "Jest jeden świat, nie ma dwóch światów, jest jeden. Niebo chodzi po ziemi, ziemia chodzi po niebie. Cieszę się każdym rumiankiem, podaję wodę dzbankiem".

Pyta z wierszami ks Twardowskiego zatytułowana "Nierówni" jest nietypowym krążkiem, bo w brazylijskim klimacie. Na czym jeszcze polega "brazylijskość" płyty? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Mietek Szcześniak (piosenkarz, kompozytro, autor tekstów)

Data emisji: 1.08.2016

Godzina emisji: 13.14

ab/mg

Czytaj także

Barbara Stępniak-Wilk śpiewa Wysockiego i Nohavicę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:20
Już 16 i 17 stycznia artystka wystąpi razem z Andrzejem Ozgą i Markiem Bartkowiczem w Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie.
rozwiń zwiń