X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złota płyta Mietka Szcześniaka "Songs From Yesterday"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:40
- Weszliśmy do studia, by złożyć hołd naszym idolom, piosenkom, które były kamieniami milowymi, wielkimi hitami wielu pokoleń zarówno wyznawców popu, jak i rock'n'rolla - tak o swojej najnowszej płycie mówił Mietek Szcześniak.
Audio
  • Mietek Szcześniak o płycie "Songs From Yesterday" (Muzyczna Jedynka)
Mietek Szcześniak prezentuje złotą płytę Songs From Yesterday
Mietek Szcześniak prezentuje złotą płytę "Songs From Yesterday" Foto: Wojciech Kusiński/PR

Artysta podziękował współtwórcom płyty "Songs From Yesterday": Krzysztofowi Herdzinowi, Robertowi Kubiszynowi i Cezaremu Konradowi. Dodał, że nagranie było eksperymentem. - Postanowiliśmy nagrać tę płytę tak, jak robiono to kiedyś, czyli wejść do studia i od razu na żywo zarejestrować cały materiał. Było to szaleństwo, któremu dałem się porwać i nie żałuję - podsumował.

Szcześniak wyznał, że ma teraz okres dużej aktywności artystycznej. Pracuje jednocześnie nad kilkoma projektami. - Pcha mnie do tego państwa akceptacja, chęć słuchania, podążania za tym, co moja wyobraźnia i serce chce opowiedzieć - dodał nasz gość.

W ostatnim czasie oprócz pracy nad "Songs From Yesterday" Szcześniak nagrywał w Los Angeles materiał z Life Choir oraz skomponował muzykę do wierszy ks. Jana Twardowskiego. - Poezja ks. Jana Twardowskiego jest dostępna, prostolinijna, trudno jest znaleźć człowieka, który w tak prostych słowach oddawałby rzeczy wielkie - tłumaczył nasz gość i zacytował fragment poezji Twardowskiego: "Jest jeden świat, nie ma dwóch światów, jest jeden. Niebo chodzi po ziemi, ziemia chodzi po niebie. Cieszę się każdym rumiankiem, podaję wodę dzbankiem".

Pyta z wierszami ks Twardowskiego zatytułowana "Nierówni" jest nietypowym krążkiem, bo w brazylijskim klimacie. Na czym jeszcze polega "brazylijskość" płyty? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Mietek Szcześniak (piosenkarz, kompozytro, autor tekstów)

Data emisji: 1.08.2016

Godzina emisji: 13.14

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Stępniak-Wilk śpiewa Wysockiego i Nohavicę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:20
Już 16 i 17 stycznia artystka wystąpi razem z Andrzejem Ozgą i Markiem Bartkowiczem w Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie.
rozwiń zwiń