X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Zygmunt i "kosmiczny Baczyński"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:05
Bard Sławomir Zygmunt wydał album z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. "Z wiatrem". - To nieprawdopodobna liryka, kosmiczna - tak muzyk ocenia twórczość poety.
Audio
  • Sławomir Zygmunt o swojej płycie z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (Muzyczna Jedynka)
Sławomir Zygmunt
Sławomir ZygmuntFoto: Wojciech Kusiński/PR

Sławomir Zygmunt przyznaje, że wyrastał w atmosferze kultu Powstania Warszawskiego, w którym brała udział jego rodzina. Od młodych lat znał także i wysoko cenił wiersze Baczyńskiego - zarówno te wojenne, jak i miłosne.

- Jestem chłopakiem z Czerniakowa, moi dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy, w której mieszkał Krzysztof Kamil Baczyński ze swoją żoną Barbarą i matką. Dziadek wspominał, że widywał tego chmurnego młodzieńca, ale nikt nie zdawał sobie sprawy, że to tak genialny poeta, bo wtedy pisał on dla bardzo wąskiego grona - mówi Sławomir Zygmunt.

Powstanie Warszawskie - Serwis specjalny >>>

Podczas audycji posłuchacie kilku utworów z płyty "Z wiatrem". Dowiecie się także, czy ukochana żona Baczyńskiego dowiedziała się o jego śmierci w czasie Powstania.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Sławomir Zygmunt (muzyk, kompozytor)

Data emisji: 1.08.2016

Godzina emisji: 14.20

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Queen – zespół inny niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:51
- Na początku porównywano ich do Led Zeppelin i Deep Purple. Wydawało się, że wzięli coś od jednych i drugich. Czuć jednak było, że będzie to nowa jakość - mówiła w Jedynce Dagmara Szymańska z polskiego fanklubu zespołu Queen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smutek i optymizm powstańczych historii w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 21:43
- W historiach Powstania Warszawskiego z jednej strony jest dramat, koszmar, a z drugiej często tych ludzi spotyka coś dobrego. Tak jest właśnie w emblematycznej historii utworu "Alunia" - opowiada Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Smolik: historie na tej płycie są prawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 15:48
- To opowieści o losach czwórki powstańców. O tym, co ich spotkało po Powstaniu Warszawskim i jak to wydarzenie wpłynęło na ich losy - mówił w Jedynce kompozytor i producent płyty "Historie".
rozwiń zwiń