X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brak mikrofonów i inne nieznane wątki polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 21:44
- Sztuka jazzowa nie za bardzo było rozwinięta w okresie PRL, bo brakowało mikrofonów i innych rzeczy, ale za to był jazz - mówi Marek Gaszyński, dziennikarz.
Audio
  • Marek Gaszyński opowiada o początkach jazzu w Polsce (Muzyczna Jedynka)
Marek Gaszyński
Marek GaszyńskiFoto: W. Kusiński/ PR

Jak przyznaje Marek Gaszyński, rok 1956 był przełomowy dla polskiego jazzu, bo wówczas ten gatunek muzyczny wyszedł z katakumb. Wówczas ukazał się pierwszy numer miesięcznika "Jazz". - W 1955 i 1956 Leopold Tyrmand organizował w Warszawie słynne imprezy "Zimno i gorąco" oraz "Seans z powidłami". W ogóle należy podkreślić ogromną rolę tego pisarza jako ojca muzyki jazzowej w Polsce - opowiada dziennikarz muzyczny.

W programie rozmawialiśmy m.in. o pierwszych latach polskiego jazzu, wyjaśniliśmy dlaczego muzycy ze Związku Radzieckiego nie przyjeżdżali wówczas do Polski i jaką pozycję ma dzisiaj jazz. Opowiadaliśmy również o tym, gdzie w Warszawie można posłuchać dobrego jazzu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marek Gaszyński (dziennikarz, prezenter, autor tekstów piosenek)

Data emisji: 4.08.2016

Godzina emisji: 13.32

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Filar - od góralszczyzny do bossa novy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 15:09
- Ciągle trzymam się bluesa, bossa novy i jazzu. To jest dla mnie piękny kierunek - mówił o pracy nad nową płytą Jerzy Filar, piosenkarz, kompozytor i Zakopiańczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenomen młodych polskich muzyków jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 09:53
Wojciech Konikiewicz - pianista, kompozytor, aranżer i aktywny działacz środowiska jazzowego - mówił w radiowej Jedynce o tym, jak rozwija się w Polsce muzyka jazzowa i czy instytucje państwowe właściwie dbają o artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dąbrowski w Złotej Kolekcji

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 16:45
Do grona najlepszych polskich artystów, których płyty wydano w tej prestiżowej serii, dołączył Andrzej Dąbrowski. Jest tam zarówno hit "Zielono mi", jak i piosenka rapera Pezeta "Re-fleksje".
rozwiń zwiń