X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czerwone Gitary w NRD. "Przez mur przenikała muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 15:00
Legendarny polski zespół w latach 70. zdobył ogromną popularność w Niemieckiej Republice Demokratycznej. Czasy te w Jedynce wspomina Jerzy Skrzypczyk, współzałożyciel i perkusista Czerwonych Gitar.
Audio
  • Jerzy Skrzypczyk o karierze Czerwonych Gitar w NRD (Muzyczna Jedynka)
Jerzy Skrzypczyk
Jerzy SkrzypczykFoto: PAP/Jerzy Skrzypczyk

- W byłej NRD były dwie popularne piosenki - hymn Niemiec i "Trzecia miłość - żagle". Wszędzie, gdzie otworzyło się drzwi leciała sobie ta pioseneczka - opowiada gość audycji, który niedawno wybrał się do Niemiec, żeby przypomnieć lata pobytu Czerwonych Gitar we wschodniej części tego kraju. - Były to czasy, kiedy Berlin był podzielony, nie było przepływu ludzi, ale przez mur przenikała muzyka. Kiedyś pojechaliśmy do Berlina zachodniego na święto dziennika "Die Wahrheit", a tam okazało się, że młodzi berlińczycy zachodni śpiewają naszą piosenkę - wspomina Jerzy Skrzypczyk.

W audycji posłuchacie przebojów Czerwonych Gitar w niemieckiej wersji językowej i dowiecie się, w jaki sposób polscy artyści w czasach PRL trafiali na niemiecki rynek muzyczny.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jerzy Skrzypczyk (perkusista Czerwonych Gitar, współzałożyciel zespołu)

Data emisji: 9.08.2016

Godzina emisji: 14.20

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Skiba: cenzorzy nie byli głupimi ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 18:29
- Najprawdopodobniej nie posiadali moralności. Można ich też nazwać konformistami - mówił w Jedynce muzyk w związku z 25. rocznicą zniesienia w Polsce cenzury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Klenczon. Zbuntowany anioł polskiej sceny

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 19:36
- To określenie to kwintesencja jego postaci. Z jednej strony dynamiczne protest-songi, z drugiej pełna liryka. Taki był i na scenie, i w życiu - w 35. rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona wspomina Jerzy Skrzypczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Wojska Polskiego - muzyka ku chwale ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 18:18
- Jestem bardzo dumny, że mogę kierować największą instytucją kultury w wojsku - mówił w Jedynce Adam Martin, dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń