Anita Lipnicka: sukcesywnie podążam swoją ścieżką

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 16:13
Po kilku latach współpracy z zespołem Varius Manx, a potem z Johnem Porterem, Anita Lipnicka zaczęła solową karierę i od 20 lat idzie własną drogą.
Audio
  • Anita Lipnicka o nowej płycie i trasie koncertowej (Muzyczna Jedynka)
Anita Lipnicka
Anita LipnickaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Zostałam zaproszona do trasy Varius Manx, ale odmówiłam, bo od wielu lat sukcesywnie drepcę swoją ścieżką i walczę o swoją niezależność. Zależy mi, by ludzie docenili moje dokonania solowe. Poza tym nie jestem osobą, która dwa razy wchodzi do tej samej rzeki - wyznała Lipnicka.   

Artystka opowiedziała o nowym singlu "Ptasiek". - Tytuł wziął się z książki Wlliama Warthona. Bohater marzył o tym, by być ptakiem. Dedykuję ten utwór mojemu osobistemu "Ptaśkowi" czyli postaci Nicka Talbota, twórcy brytyjskiego, z którym wiążą mnie osobiste wspomnienia, ale przed wszystkim muzyczna wielka przygoda z ważnymi dla mnie, jego płytami "Gravenhurts" - wyjaśniała artystka.

Nick Talbot zmarł kilka lat temu w wieku 37 lat. - Gdy dowiedziałam się o jego odejściu, zaczęłam szukać rzeczy, które razem robiliśmy, bo mieliśmy zamiar wspólnie nagrać płytę - mówiła Lipnicka. - Znalazłam jedną już gotową piosenkę i to był właśnie "Ptasiek" w wersji angielskiej. Pomyślałam, że jest pora na to, żeby pożegnać się w piękny sposób z przeszłością i ją uhonorować - wyznała piosenkarka.

Artystka zapowiedziała datę premiery nowej płyty oraz jesienną trasę koncertową. Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Anita Lipnicka

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 14.35

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Werk feat. Anita Lipnicka "Lula”

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 17:13
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek w "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka o nowej płycie: podążam ścieżką sobie nieznaną

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 19:52
- Nie wyobrażam sobie śpiewania przez 20 lat kariery w kółko tych samych piosenek i odcinania kuponów. Lubię w sobie odkrywać nowe horyzonty i pchać siebie dalej, założyłam więc od początku, że podejdę do tej płyty ze świeżością - mówiła wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka: miałam dość śpiewania "Wszystko się może zdarzyć"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:00
O spotkaniu z Johnem Porterem oraz swojej solowej karierze mówi Anita Lipnicka w kolejnych odcinkach cyklu radiowej Jedynki pt. "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Porter znów zaśpiewa z Anitą Lipnicką

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 21:00
Album "Nieprzyzwoite piosenki" nagrany przez tę parę osiągnął status platynowej płyty i został sprzedany w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. Jednak drogi artystyczne tej pary rozeszły się.
rozwiń zwiń